LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2011-11-04
Tęsiasi Radiacinės saugos centro bendradarbiavimas su JAV ekspertais radiacinių grėsmių mažinimo srityje

Spalio 27 d. Radiacinės saugos centre lankėsi Jungtinių Amerikos Valstijų Energetikos departamento Pasaulinės grėsmės mažinimo iniciatyvos (Global Treat Reduction Initiative – GTRI) tarnybos ir Sandia laboratorijos ekspertų grupė bei Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos atstovai.
2011-11-02
Radiacinės saugos centre stažuojasi užsienio specialistai

Radiacinės saugos centras (RSC) aktyviai bendradarbiauja su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA), todėl kasmet įgyti žinių ir pasisemti patirties į RSC nukreipiami radiacinės saugos specialistai iš įvairių valstybių. Šiuos specialistus vienija bendras tikslas – susipažinti su radiacinės saugos infrastruktūra Lietuvoje ir RSC veikla bei numatyti, kaip įgytą patirtį pritaikyti savo šalyje.
2011-10-24
Ar visada pagrįsta medicininė apšvita, diskutuojama Respublikinėje Kauno ligoninėje

Tęsdami Šiaulių ligoninės kolektyvo iniciatyvą organizuoti seminarus ir atkreipti gydytojų, skiriančių procedūras, kurių metu pacientai gauna jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą, dėmesį į medicininių tyrimų pagrįstumo svarbą, š. m. spalio 13 dieną VšĮ Respublikinė Kauno ligoninės vadovai taip pat organizavo seminarą terapinio profilio gydytojams ir vyresniosioms slaugos administratorėms.
2011-10-20
Specialistų dėmesys visuomenės sveikatos apsaugai

Mūsų šalies piliečiai ir svečiai, besilankantys masiniuose renginiuose: koncertuose, sporto varžybose, kituose renginiuose, dažniausiai net neįsivaizduoja, kiek įvairių sričių specialistų rūpinasi jų sveikatos saugumu ir gyvybės išsaugojimu. Viena iš visuomenės sveikatos priežiūros sričių – gyventojų sauga nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.
Radiacinės saugos centras (RSC), kuriam teisės aktų nustatyta tvarka pavesta tokia atsakomybė, vykdo nuolatinę prevencinę veiklą radiacinės saugos srityje. Kaip pavyzdį, koks sudėtingas ir daugiaplanis yra prevencijos procesas, pateikiame RSC veiklos, ruošiantis vykdyti radiacinės saugos prevenciją pasirengimo Europos vyrų krepšinio čempionatui bei paties čempionato metu, trumpą aprašymą.
Radiacinės saugos užtikrinimas projektuojant patalpas

Siekiant tinkamai apsaugoti gyventojus ir darbuotojus nuo įvairių praktinių veiklų metu naudojamų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių skleidžiamos apšvitos, jau projektuojant patalpas, kuriose tie šaltiniai bus naudojami, būtina nurodyti, kokie radiacinę saugą užtikrinantys sprendiniai bus priimti.
2011-09-29
Radiacinės saugos centre lankėsi Europos Komisijos ekspertai

Rugsėjo 19-23 d. Lietuvoje lankėsi Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupė, kuri tikrino Lietuvos atsakingųjų institucijų vykdomos veiklos atitiktį minėtos sutarties reikalavimams aplinkos radiologinės stebėsenos ir išmetimų iš objektų, kurie verčiasi veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, srityje.
2011-09-21
Šiaurės šalių vidinės dozimetrijos laboratorijų seminaras

Šiais metais PIANOLIB vykdomo projekto, kurį finansavo Šiaurės šalių branduolinės saugos tyrimų organizacija (NKS), metu buvo atlikti Šiaurės šalių palyginamieji matavimai viso kūno matuokliais. Šiais matavimais buvo siekiama įvertinti dozimetrijos laboratorijų atliekamų vidinės apšvitos matavimų kokybę ir tikslumą.
Š. m. rugsėjo 15-16 d. Geteborgo universitete (Švedija) vyko PIANOLIB projekto dalyvių seminaras.
2011-09-15
Radiacinės saugos centre (RSC) laukiama Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupės vizito

Rugsėjo 19-23 d. Lietuvoje lankysis Europos Komisijos Euratom sutarties 35 straipsnio ekspertų grupė, kuri tikrins Lietuvos atsakingųjų institucijų vykdomos veiklos atitiktį minėtos sutarties reikalavimams aplinkos radiologinės stebėsenos ir išmetimų iš objektų, kurie verčiasi veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, srityje.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)