LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2011-09-13
Dėl sprogimo Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, remdamasis Prancūzijos branduolinės saugos reguliuojančios institucijos naujausia informacija, praneša, kad 2011 m. rugsėjo 12 d. 11:45 val. įvykęs sprogimas Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje nelėmė radioaktyviųjų medžiagų paplitimo už saugyklos aikštelės ribų ir nesukėlė jokio pavojaus aplinkiniams gyventojams gauti avarinę apšvitą. Gyventojų apsaugomieji veiksmai dėl jonizuojančiosios spinduliuotės galimo poveikio nebuvo taikomi. Įvykis radiacinės saugos požiūriu laikomas galutinai ištirtu.
2011-09-12
Radiacinės saugos centras: apie sprogimą Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje (papildyta 18:00)

Kaip jau anksčiau informavo Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, gauta informacija, kad Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje 2011 m. rugsėjo 12 d. 11:45 val. įvyko sprogimas ir gaisras. Remiantis naujausia Prancūzijos branduolinę saugą reguliuojančiosios institucijos pateikta oficialia informacija, informuojame, kad gaisras Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje yra užgesintas, į incidentą reaguota vadovaujantis standartinėmis procedūromis, o įvykis traktuojamas kaip pramoninė avarija branduoliniame objekte. Radioaktyviųjų ir cheminių medžiagų išmetimų neužfiksuota, todėl pavojaus gyventojų sveikatai nėra.
Gavę naujos informacijos, informuosime gyventojus ir žiniasklaidos atstovus.
2011-09-12
Radiacinės saugos centras: apie sprogimą Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje

Radiacinės saugos centras, remdamasis žiniasklaidos priemonėmis išplatinta informacija apie Prancūzijos Marcoule atominės elektrinės radioaktyviųjų atliekų saugykloje 2011-09-12 11:45 val. įvykusį sprogimą ir gaisrą, informuoja, kad Prancūzijos Atominės energijos komisijos atstovas spaudai pažymi, jog šiuo metu radioaktyviųjų medžiagų pasklidimo į aplinką už saugyklos aikštelės ribų nėra.
2011-09-02
Radiacinės saugos reikalavimų pažeidimai

RSC specialistai 2011 m. liepos-rugpjūčio mėnesiais atliko radiacinės saugos patikrinimus Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės miestų bei Jonavos, Palangos ir Šilutės rajonų odontologijos paslaugas teikiančiose įstaigose (toliau – įstaigos), kuriose, RSC duomenimis, jau ilgą laiką dėl įvairių priežasčių (ruošiama dokumentacija licencijai gauti, aparatas yra sugedęs ir pan.) saugomi saugomi dantų rentgeno aparatai.
2011-08-26
Išleistas naujas Radiacinės saugos centro informacinio biuletenio numeris

Išleistas 8-asis Radiacinės saugos centro (RSC) informacinio biuletenio „Radiacinė sauga“ numeris, skirtas Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro, valstybinės radiacinės saugos priežiūros ir radiacinės saugos mokymo klausimams aptarti.
2011-08-19
Pasirengimas Europos vyrų krepšinio čempionatui

Rengiantis Europos vyrų krepšinio čempionatui, kuris Lietuvoje vyks š.m. rugpjūčio 31 - rugsėjo 18 d., ir siekiant, kad pirmosios ekstremalių situacijų atveju reaguojančios institucijos būtų pasirengusios užtikrinti atitinkamą reagavimą tokių masinių renginių metu, Lietuvos atsakingosios institucijos ir toliau daug dėmesio skiria pasirengimui ekstremalių situacijų atvejams, taip pat ir radiologinėms avarijoms. Radiacinės saugos centras (RSC) kartu su kitomis Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžiomis ir kitomis institucijomis, taip pat dalyvauja pasirengiant užkirsti kelią galimiems piktavališkais tikslais vedamų asmenų veiksmams panaudoti radioaktyviąsias medžiagas masinių renginių metu.
Ar dideles profesinės apšvitos dozes gauna darbuotojai?

Apšvitą nuo gamtinės kilmės šaltinių: radono, esančio patalpose, kosminės spinduliuotės dėl grunte, statybinėse medžiagose bei maiste esančių radionuklidų, žmonės gauna nuolat, tačiau dalis Lietuvos gyventojų, dirbančių su šaltiniais, gauna papildomą apšvitą, vadinamą profesine. Šiems asmenims yra atliekama profesinės apšvitos stebėsena.
Kokybės laidavimas, naudojant skaitmenines kompiuterinės ar skaitmenines tiesioginės rentgenografijos sistemas

Atsiradus skaitmeninėms technologijoms ir pritaikius jas rentgenodiagnostinėje įrangoje buvo padarytas didžiulis technologinis šuolis – naujos kartos rentgenodiagnostinė įranga dirba greičiau ir gali suteikti daugiau diagnostinės informacijos. Nenuostabu, kad asmens sveikatos priežiūros įstaigos (ASPĮ), įsigydamos naują rentgenodiagnostinę įrangą vis dažniau renkasi šias pažangias skaitmenines sistemas.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)