LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2011-04-07
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.40)

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad š.m. balandžio 4 d. vyko Europos Komisijos Sveikatos apsaugos komiteto audio konferencija dėl priemonių reikalingumo reaguojant į galimą radioaktyviąją taršą ne maisto produktų, taip pat ir kosmetikos bei vaistinių preparatų, importuotų į ES iš Japonijos. Pasaulio sveikatos organizacijos teigimu, šiuo metu dėl importuojamų iš Japonijos ne maisto produktų pavojaus žmonių sveikatai nėra.
2011-04-06
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.45)

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Fukushima Daiichi atominę elektrinę eksploatuojanti organizacija TEPCO patvirtino, kad balandžio 5 dieną pavyko sustabdyti radioaktyvaus vandens nuotėkį į vandenyną.
2011-04-05
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (13.10)

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Pranešama, kad pasitvirtino informacija apie radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną, rastą Fukushima prefektūroje, tačiau radioaktyvaus cezio lygis beveik 2 kartus žemesnis už nustatytąjį leistinąjį lygį Japonijoje ir gyventojų sveikatai jokio pavojaus nekelia. Nepaisant to, tyrimai dėl mėsos užterštumo radionuklidais tęsiami ir toliau.
2011-04-04
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.00)

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje. Iki š.m. balandžio 1 d. PSO negavo jokių naujų maisto produktų tyrimo rezultatų, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie rastą radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną Fukushima prefektūroje. Jei duomenys pasitvirtins, tai bus pirmą kartą mėsoje rastas radioaktyvusis cezis.
2011-04-04
Šiaulių ligoninės specialistai rūpinasi pacientų radiacine sauga

Siekdami atkreipti gydytojų, skiriančių procedūras, kurių metu pacientai gauna jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą, dėmesį į medicininių tyrimų pagrįstumo svarbą, Šiaulių ligoninė š.m. kovo 24 d. organizavo darbuotojų išplėstinį susirinkimą, kuriame dalyvavo apie 180 ligoninės klinikų ir filialų darbuotojų.
2011-04-01
Netikėkite tais, kurie skleidžia melagingą informaciją

Nepaisant oficialios Radiacinės saugos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (Centras) informacijos apie Japonijoje įvykusios atominės elektrinės avarijos galimas ir realiai esamas pasekmes Lietuvai, Centras susilaukia skambučių iš gyventojų bei įstaigų, kurios teiraujasi ar tikėti atskirose svetainėse talpinama informacija apie neva egzistuojančią grėsmę Lietuvos gyventojams dėl avarijos Japonijos atominėje elektrinėje, ar tikrai reikia taikyti atitinkamas apsaugos priemones.
2011-03-31
Informacija apie avariją Japonijos branduolinėje jėgainėje ir galimą jos įtaką mūsų šalies gyventojų sveikatai

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad gyventojams rekomenduojama tikėti tik oficialių institucijų pateikiama informacija apie avariją Japonijos branduolinėje jėgainėje ir galimą jos įtaką mūsų šalies gyventojų sveikatai. Per visą laikotarpį nuo avarijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje pradžios, mūsų šalyje veikianti ir aplinkoje radiacinį foną matuojanti ankstyvojo perspėjimo sistema neužfiksavo jokio radiacinio fono padidėjimo.
2011-03-30
Nekompetentingos informacijos platinimas

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos reaguodamas į pastaruoju metu elektroninėje erdvėje jau ne pirmą kartą pasirodančią nekompetentingą informaciją apie menamai per artimiausias 24 valandas Lietuvą pasieksiantį radioaktyvųjį debesį ir dėl to gresiantį pavojų sveikatai bei rekomendacijas ateinančią savaitę riboti buvimą lauke, nori dar kartą atkreipti Lietuvos gyventojų dėmesį ir paprašyti, dėl susiklosčiusios situacijos Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje ir įvykių Lietuvos Respublikoje remtis tik informacija, kuri platinama oficialiais kanalais.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)