LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-11-29
Organizuojamas seminaras Utenoje
Siekiant gerinti savivaldybių civilinės saugos specialistų bei su metalo laužu dirbančių darbuotojų pasirengimą tinkamai reaguoti radiologinių avarijų atveju ir aptikus jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius, Radiacinės saugos centras 2010 m. lapkričio 30 d. Utenoje organizuoja seminarą.
Seminare kviečiami dalyvauti Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos bei savivaldybių civilinės saugos specialistai, Utenos regiono metalo laužo supirkimo ir perdirbimo įmonių bei metalo laužo supirkimo ir perdirbimo aikštelių vadovai, administracijos atstovai, taip pat įmonių darbuotojai, atliekantys metalo laužo dozimetrinius ar radiometrinius matavimus.
Paskaitų ir praktinių užsiėmimų metu numatoma aptarti paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir metalo laužo, užteršto radioaktyviosiomis medžiagomis, radioaktyviosios taršos kontrolės, paliktųjų šaltinių tvarkymo, pagrindinių dozimetrijos principų, reagavimo radiologinių avarijų atveju klausimus bei metalo laužo supirkimo ir perdirbimo įmonių bei savivaldybių atstovų veiksmus, aptikus radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą metalo laužą arba jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį. Taip pat bus pademonstruoti dozės ir dozės galios matavimo prietaisai, pristatytos jų pritaikymo galimybės. Numatoma seminaro trukmė – 4 valandos. Programą rasite čia. Dalyvių skaičius neribojamas. Dalyvavimas seminare nemokamas.
Nekontroliuojami jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai žalingai veikia žmogaus sveikatą – gali pasireikšti įvairių laipsnių radiaciniai nudegimai, spindulinė liga, apsigimimai, atsiranda vėžio išsivystymo tikimybės padidėjimas ir kt. Tokie šaltiniai dažniausiai aptinkami metalo lauže, randami pamesti ar sąmoningai išmesti aplinkoje. Labai svarbu, kad mūsų šalyje būtų nuolat vykdoma metalo laužo užterštumo radioaktyviosiomis medžiagomis kontrolė, teisingai tvarkomi surasti paliktieji šaltiniai, taip apsaugant tiek asmenis, kurie darbo metu gali susidurti su jonizuojančiąja spinduliuote, tiek gyventojus, kurie gali atsitiktinai gauti apšvitą nuo aptiktų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių. Pasiekti šį tikslą galime tik efektyviai šviečiant, mokant ir bendradarbiaujant su civilinės saugos specialistais, metalo laužo supirkimo ir perdirbimo įmonėmis bei darbuotojais, kurie atlieka metalo laužo radioaktyviosios taršos kontrolę priimdami jį iš pardavėjų, bei aiškinant ir primenant apie jonizuojančiosios spinduliuotės žalą gyventojams.

Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)