LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-11-05
Kaip planuoti ir organizuoti pratybas, imituojant radiologines avarijas, mokysis užsienio ir Lietuvos specialistai

Atsižvelgiant į šių dienų aktualijas bei poreikius, 2010 m. lapkričio 8-12 d. Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) kartu su Radiacinės saugos centru organizuoja regioninius mokymo kursus „Pasirengimas ir reagavimo į radiacines avarijas pratybų organizavimas bei jų vertinimas“ pagal regioninį TATENA techninio bendradarbiavimo projektą RER/9/100 „Nacionalinių gebėjimų ir pasirengimo reaguoti radiacinių avarijų atveju stiprinimas“. Kursuose dalyvauja 21 atstovas iš 12 užsienio šalių ir 11 specialistų iš Lietuvos įstaigų bei institucijų.
2010-11-03
Radiacinės saugos centro specialistai dalijasi patirtimi gamtinės apšvitos srityje

2010 m. lapkričio 3-4 d. Radiacinės saugos centro Radiologinių tyrimų skyriaus vedėja R. Ladygienė ir vyr. specialistė L. Pilkytė dalyvauja Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) organizuojamame regioniniame darbo seminare Ženevoje, Pasaulio sveikatos organizacijos būstinėje, skirtame naujo TATENA regioninio projekto apie radono rizikos vertinimą klausimams aptarti.
2010-10-29
Apie radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto metalo laužo kontrolės problemas

Kodėl tai aktualu? Padidėjus metalo laužo supirkimo kainoms, Lietuvoje padidėjo jo supirkimas bei eksportas į užsienio šalis. Žiniasklaidoje pasirodo pranešimų apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą metalo laužą ar į jį patekusius šaltinius bei nelaimingus atsitikimus, kai dėl žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio nukenčia ne tik žmonės, dirbantys su tokiu metalo laužu, bet ir kiti visuomenės nariai. Jonizuojančioji spinduliuotė žalingai veikia žmogaus organizmą – gali pasireikšti įvairių laipsnių nudegimai, nevaisingumas, genetiniai defektai, apsigimimai ir kt., o atskirais atvejais gali sukelti grėsmę žmogaus gyvybei, todėl labai svarbu, kad į Lietuvą nepatektų radioaktyviosiomis medžiagomis užterštas metalo laužas ar šaltiniai jame, visi tokie atvejai būtų išaiškinti ir apie tai pranešta RSC.
2010-10-28
Metalo laužo radioaktyviosios taršos kontrolės užtikrinimas

2010 metų spalio 28 d. Antrinio perdirbimo įmonių asociacijos narių susitikime Kaune Radiacinės saugos centro specialistai pristatė pranešimą metalo laužo radioaktyviosios taršos kontrolės užtikrinimo tema.
2010-10-27
VU studentų vizitas Radiacinės saugos centre

2010 m. spalio 25 – 26 d. Radiacinės saugos centre lankėsi Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto Visuomenės sveikatos specialybės studentai. Šios specialybės studentai, Vilniaus universitete išklausę kursą apie radiacinę saugą, apsilanko radiacinę saugą Lietuvoje reguliuojančioje institucijoje – Radiacinės saugos centre.
2010-10-19
TATENA organizuoja konferenciją, skirtą PET ir branduolinės medicinos klausimams

2011 m. lapkričio 8 - 11 dienomis Vienoje (Austrija) vyks tarptautinė konferencija „Clinical PET and Molecular Nuclear Medicine (IPET 2011)”, kurią organizuoja Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA). Šis renginys suburs gydytojus, mokslininkus, medicinos fizikus ir kitų sričių specialistus iš įvairių pasaulio šalių, apžvelgti aktualiausius klinikinius pozitronų emisijos tomografijos (PET) taikymo aspektus bei pažangą branduolinės medicinos srityje, sprendžiant aktualias radiacinės saugos užtikrinimo atliekant medicinines procedūras problemas valstybėse narėse. Detalesnę informaciją apie renginį rasite čia.
2010-10-15
HERCA patvirtino Europos komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasą

HERCA (Heads of European Radiological protection Competent Authorities) darbo grupė suderino ir patvirtino Europos komandiruoto darbuotojo apšvitos dozių pasą (European Radiation Passbook) ir jo turinį. Numatytas kitas žingsnis - Pasą ketinama siųsti Europos Komisijai, kad įtrauktų į Europos pagrindinį saugumo standartą (European BSS).
2010-10-13
PAGD pratybos Kaune

Radiacinės saugos centras (RSC) jau daugelį metų bendradarbiauja su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos (PAGD) ne tik organizuojant ugniagesių gelbėtojų mokymus radiacinės saugos klausimais, bet ir organizuojant bei dalyvaujant bendrose pratybose. Kasmet seminarai ir pratybos organizuojamos su Ugniagesių gelbėtojų mokykla, Utenos PGV, Vilniaus PGV ir kt.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)