foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-04-04
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (atnaujinta 16.00)
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje.
Iki š. m. balandžio 1 d. PSO negavo jokių naujų maisto produktų tyrimo rezultatų, nors žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie rastą radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną Fukushima prefektūroje. Jei duomenys pasitvirtins, tai bus pirmą kartą mėsoje rastas radioaktyvusis cezis.
Japonijos Vyriausybė nepaneigė š. m. balandžio 1 d. visuomenės informavimo priemonėse pasirodžiusį pranešimą apie gruntinio vandens mėginyje, paimtame 15 metrų atstumu nuo Fukushima Daiichi atominės elektrinės 1-ojo reaktoriaus, nustatytą radioaktyvaus jodo I-131 kiekį, 10000 kartų viršijantį normą. Nuo š. m. balandžio 1 d. laikinai uždrausta naudoti geriamąjį vandenį dar iš dviejų geriamojo vandens tiekimo įmonių, esančių Fukushima perfektūroje, Date City ir Iitate Village miestuose.
RSC praneša, kad dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje, Lietuvos teritorijos ore vis dar aptinkama radioaktyviųjų medžiagų pėdsakų. Tačiau, remiantis Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto specialistų pateikta naujausia informacija, radionuklidų kiekis atmosferos ore š. m. kovo 31 d. - balandžio 1 d. yra nepakitęs, t. y. toks pat, koks buvo praėjusią savaitę.
Dar kartą norime atkreipti dėmesį į tai, kad ore nustatomi itin maži atskirų radionuklidų pėdsakai, kurie neturi ir neturės įtakos gyventojų sveikatai.
RSC toliau seka įvykius Fukushima avarijos regione bei informuos Sveikatos apsaugos ministeriją ir šalies gyventojus apie nustatytus radioaktyvumo lygius avariją patyrusioje teritorijoje bei priemones, kurių ėmėsi Japonijos Vyriausybė savo šalies gyventojų radiacinei saugai užtikrinti.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s