foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-04-05
Naujausia informacija dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje (13.10)
Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC) informuoja, kad Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) bei Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pateikė naujausius duomenis apie radiologinę situaciją Japonijoje.
 
Pranešama, kad pasitvirtino informacija apie radioaktyviuoju ceziu užterštą jautieną, rastą Fukushima prefektūroje, tačiau radioaktyvaus cezio lygis beveik 2 kartus žemesnis už nustatytąjį leistinąjį lygį Japonijoje ir gyventojų sveikatai jokio pavojaus nekelia. Nepaisant to, tyrimai dėl mėsos užterštumo radionuklidais tęsiami ir toliau.
 
Visose penkiose prefektūrose (Fukushima, Ibaraki, Tochigi, Chiba ir Tokyo) geriamojo vandens tiekimo apribojimas panaikintas, kol kas paliekant apribojimą vartoti geriamąjį vandenį naujagimiams Fukushima prefektūros Iitate Village mieste.
 
Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerija teigia, kad tyrimai dėl geriamojo vandens radioaktyviojo užterštumo tęsiami ir toliau, nors rezultatai rodo, kad nustatytieji leistinieji lygiai neviršijami.
 
TATENA radiologinės stebėsenos komanda nuolat atlieka matavimus visose galimai radionuklidais užterštose prefektūrose. TATENA informavo, kad nuo š.m. kovo 23 dienos stebimas gama dozės galios mažėjimas.
 
RSC praneša, kad dėl įvykių Japonijos atominėje elektrinėje Lietuvos ore vis dar aptinkami radioaktyviųjų medžiagų pėdsakai ir, remiantis Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto specialistų pateikta naujausia informacija, radionuklidų kiekis atmosferiniame ore š.m. balandžio 3-4 d. buvo (3,4±0,2) 10-3 Bq/m3, ir, kaip rodo šiandienos tyrimų duomenys, oro tarša radionuklidais mažėja.
 
Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad ore nustatomi itin maži atskirų radionuklidų pėdsakai, kurie neturi ir neturės įtakos gyventojų sveikatai.
 
RSC toliau seka įvykius Fukushima avarijos regione bei informuos Sveikatos apsaugos ministeriją ir šalies gyventojus apie nustatytus radioaktyvumo lygius avariją patyrusioje teritorijoje bei priemones, kurių ėmėsi Japonijos Vyriausybė savo šalies gyventojų radiacinei saugai užtikrinti.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s