foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-04-12
Atnaujinta informacija apie situaciją Japonijoje (atnaujinta 14.00)
Japonijos Branduolinės ir pramonės saugos agentūra (NISA) š. m. balandžio 12 d. išplatino pranešimą, kuriuo bendra avarija Fukushima Daiichi 1, 2 ir 3 reaktorių blokuose pagal INES skalę, atsižvelgiant į radioaktyviųjų išmetimų įvertinimus, poveikį kitoms šalims ir atitinkamas griežtesnes priemones gyventojams, priskiriama 7 (aukščiausiam) lygiui. Radioaktyviųjų medžiagų išmetimų kiekis sudaro 10 proc. nuo Černobylio avarijos metu įvykusio radioaktyviųjų medžiagų išmetimo kiekio.
Fukushima Daiichi atominę elektrinę eksploatuojančios organizacijos (TEPCO) duomenimis, š. m. balandžio 11 d. įvykęs 6,6 balo žemės drebėjimas jokių pakitimų reaktoriuose nesukėlė. Šiandien kilęs gaisras buvo sėkmingai užgesintas ir neturės įtakos radioaktyvių medžiagų išmetimui į išorę ar reaktorių aušinimui.
TEPCO ir toliau leidžia azoto dujas į 1 reaktoriaus konteinerį, norint išstumti susikaupusias vandenilio dujas, kurios gali būti pavojingos dėl galimo sprogimo. Tą patį planuojama daryti ir 2 bei 3 reaktoriuose.
Remiantis Fukushima ir aplinkinių prefektūrų radiologinės stebėsenos rezultatais pastebima dozės galios lygio mažėjimo tendencija.
Remiantis naujausiais Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis apie maisto produktų ir aplinkos taršą radionuklidais Japonijoje, š.m. balandžio 11 d. gauti 157 maisto mėginių rezultatai, iš kurių keturi viršija nustatytus leistinuosius lygius. Japonijoje rekomenduota apdengti vandens rezervuarus, tuo mažinant radioaktyviųjų medžiagų patekimą geriamajame vandenyje.
Europos Sąjungos šalyse nuspręsta tikrinti maisto produktus ir pašarus dar prieš prekėms paliekant Japoniją iš 12 Japonijos prefektūrų (Fukushima, Gunma, Ibaraki, Tochigi, Miyagi, Yamagata, Niigata, Nagano, Yamanashi, Saitama, Tokyo ir Chiba). Kitos 35 prefektūros turės išduoti kilmę patvirtinančius sertifikatus ir jų produktai bus karts nuo karto tikrinami.
Lietuvos Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (toliau – VMVT) praneša, kad Nacionaliniame maisto ir rizikos vertinimo institute (NMVRVI) š.m. kovo 30 d. atlikti radiologiniai tyrimai (J-131 ir Cs-137) Japoniškos kilmės išdžiovintuose jūros dumbliuose ir sojų pupelių pastoje, kurių mėginiai buvo paimti š.m. kovo 28 d. iš Lietuvoje esančių didmeninių prekybos įmonių. Radioaktyvioji tarša jokiame mėginyje nebuvo nustatyta.
Pagal Skubių pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistemą (RASFF) iš ES šalių negauta nei vieno pranešimo apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštus maisto produktus ar pašarus.
Kaip praneša VMVT, 2011 m. į Lietuvą iš Japonijos nebuvo importuota maisto produktų ar pašarų. Pasienio veterinarijos postams nurodyta imti maisto produktų ir pašarų, importuotų iš Japonijos, mėginius, taip pat ir žuvininkystės produktų iš Ramiojo vandenyno. Radiacinę kontrolę visuose pasienio postuose vykdo ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnai. VMVT ir toliau, atsižvelgiant į riziką, atrinkinės rinkoje japoniškos kilmės gyvūninės ir negyvūninės kilmės maisto produktų mėginius ir pristatys į NMVRVI radiologiniams tyrimams.
RSC atkreipė Vaistų kontrolės departamento prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Muitinės departamento prie Finansų ministerijos ir Ne maisto produktų inspekcijos dėmesį į galimą radioaktyviąją taršą vaistuose ir kosmetikos produktuose, kurių kilmės šalis – anksčiau minėtos 12 Japonijos prefektūrų. Taip pat pakartotinai paraginti oro ir jūrų uostai bei Valstybės sienos apsaugos tarnyba dėl galimai užterštų prekių ir asmenų, atvykstančių iš minėtų Japonijos prefektūrų.
Lietuvos ore vis dar aptinkami radioaktyviųjų medžiagų pėdsakai. Remiantis Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto specialistų pateikta naujausia informacija, kad laikotarpyje nuo š.m. balandžio 3 iki 11 dienos J-131 radionuklido aktyvumo koncentracija ore sumažėjo 26 kartus.
Radiacinės saugos centro specialistai atliko tyrimus krituliuose, surinktuose Vilniuje š. m. kovo 23 d. – balandžio 8 d. Krituliuose nustatyti nedideli pėdsakiniai radionuklido I-131 aktyvumai, kurie pavojaus gyventojų sveikatai nekelia. Kitų radionuklidų krituliuose nebuvo nustatyta.
Dar kartą atkreipiame dėmesį, kad Lietuvos ore nustatomi itin maži atskirų radionuklidų pėdsakai, kurie neturi ir neturės įtakos gyventojų sveikatai.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s