Naujienų archyvas

2011-12-01
Radiacinės saugos centras dalinosi patirtimi

Radiacinės saugos centre (RSC) viešėjo Bosnijos ir Hercegovinos ir Serbijos radiacinės saugos ekspertų grupė.


2011-11-29
Radiacinės saugos centre (RSC) laukiama Bosnijos ir Hercegovinos radiacinės saugos mokymo ekspertų grupės vizito

Lapkričio 30 d. – gruodžio 1 d. RSC lankysis Bosnijos ir Hercegovinos radiacinės saugos mokymo ekspertai, kurie susipažins su Lietuvoje veikiančia radiacinės saugos mokymo sistema.


2011-11-29
Seminaras „Kosminės spinduliuotės apšvitos rizika ir jos vertinimas“

2011 m. lapkričio 24 d. Radiacinės saugos centre prie Sveikatos apsaugos ministerijos (RSC) organizuotas orlaivių bendrovėms skirtas seminaras „Kosminės spinduliuotės apšvitos rizika ir jos vertinimas“.


2011-11-24
Rentgeno kontrolės sistemos – ar tai saugu?

Radiacinės saugos centras, reaguodamas į spaudoje paskelbtą informaciją apie Kybartų pasienio kontrolės poste naudojamą mobilią rentgeno kontrolės sistemą, kuri neva kenkia gyventojų sveikatai, informuoja, kad minėta sistema pasienio poste buvo įrengta ir jau ne pirmus metus naudojama laikantis visų radiacinės saugos reikalavimų bei sistemos gamintojo rekomendacijų.


2011-11-21
Radiacinės saugos centro specialistai lankėsi Portugalijos Branduolio ir technologijų institute

2011 m. spalio 17-28 d. RSC Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vyriausioji specialistė A. Skripkienė ir vyresnioji specialistė V. Žukauskaitė lankėsi Portugalijos Branduolio ir technologijų instituto (toliau – ITN) Aplinkos radioaktyvumo grupėje ir matavimų laboratorijose Lisabonoje.


2011-11-17
Dėl radioaktyviojo jodo aptikimo atmosferiniame ore priežasčių

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – RSC), remdamasis Tarptautinės atominės energijos agentūros (toliau – TATENA) Incidentų ir avarijų centro išplatintu spaudos pranešimu, 2011 m. lapkričio 12 d. informavo, kad Čekijos Respublikoje atmosferiniame ore buvo nustatyti labai maži radioaktyviojo jodo (131I) kiekiai, kurių patekimo į atmosferinį orą priežastys buvo neaiškios.


2011-11-16
Atsakingi darbuotojai apsaugojo visuomenę nuo nepagrįstos apšvitos

Vienos Utenos įmonės darbuotojai, seniai nenaudotose patalpose suradę dėžę su 55 prietaisais, paženklintais jonizuojančiosios spinduliuotės ženklais, apie tai pranešė Radiacinės saugos centrui (toliau – RSC) ir teiravosi, kaip saugiai ir tinkamai sutvarkyti radinius.


2011-11-12
Lietuvoje stebima situacija dėl galimų radioaktyvaus jodo-131 pėdsakų atmosferiniame ore

Lapkričio 11 dieną Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) paskelbė, kad Čekijos branduolinės saugos reguliuojančioji institucija pateikė informaciją apie paskutinėmis dienomis atmosferiniame ore nustatytus mažus radioaktyviojo jodo-131 kiekius.


sukūrė Artogama