LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2011-03-15
Įvykiai Japonijoje Lietuvos gyventojams pavojaus nekelia (atnaujinta 13.30)

Radiacinės saugos centras, įvertinęs naujausią gautą informaciją, praneša, kad atsižvelgus į skelbiamus įvykius ir pokyčius Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir jų sveikatai nėra.
Kaip informuoja Europos Komisija ir Pasaulinės sveikatos organizacija, kitoms šalims (taip pat ir Lietuvai) jokios grėsmės nėra – nei gyventojų apšvitai, nei jų sveikatai.
Primename, kad gaisras ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine buvo užgesintas, radionuklidų išmetimai mažėja, o užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje sumažėjo jau apie 20 kartų.
2011-03-15
Trečiasis sprogimas ir gaisras Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje (atnaujinta 13.30)

Radiacinės saugos centras, įvertinęs naujausią gautą informaciją, praneša, kad atsižvelgus į skelbiamus įvykius ir pokyčius Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje, tiesioginės grėsmės Lietuvos gyventojų apšvitai ir jų sveikatai nėra. Primename, kad gaisras ketvirtojo bloko panaudoto branduolinio kuro išlaikymo baseine buvo užgesintas, radionuklidų išmetimai mažėja, o užfiksuota padidėjusi jonizuojančiosios spinduliuotės dozės galia atominės elektrinės aikštelėje sumažėjo jau apie 20 kartų. Kaip informuoja Europos Komisija ir Pasaulinės sveikatos organizacija, kitoms šalims (taip pat ir Lietuvai) jokios grėsmės nėra – nei gyventojų apšvitai, nei jų sveikatai.
2011-03-14
Antrasis sprogimas Japonijos Fukushima Daiichi atominėje elektrinėje

Radiacinės saugos centras informuoja, kad remiantis Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) Avarinės parengties centro informacija, kovo 14 d. 4 val. 01 min. Lietuvos laiku Japonijos Fukushima Daiichi atominės elektrinės trečiajame bloke įvyko sprogimas. Detalios informacijos apie konkrečią sprogimo priežastį ir pobūdį kol kas nepateikiama.
2011-03-13
Apie situaciją Japonijos Onagavos atominėje elektrinėje

Radiacinės saugos centras informuoja, kad Tarptautinė atominė energijos agentūra patvirtino savo oficialiame pranešime apie gautą iš Japonijos Tohoku Electric Power Company informaciją, kad techninių problemų kilo dar vienoje Japonijos atominėje elektrinėje.
Onagava atominėje elektrinėje trijuose reaktoriuose dėl kol kas nežinomų priežasčių registruojamas didesnis nei leidžiamas spinduliuotės lygis aplinkoje. Vietinės atsakingos institucijos aiškinasi, kas nulėmė tokius sutrikimus.
Radiacinės saugos centras, gavęs naujesnės informacijos, informuos apie situaciją.
2011-03-13
Įvykiai Japonijoje Lietuvos gyventojams pavojaus nekelia

Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos sulaukia daugybės šalies gyventojų skambučių su prašymu paaiškinti, ar įvykiai Japonijoje, susiję su problemomis atominėse elektrinėse dėl įvykusios stipraus žemės drebėjimo, neturi įtakos mūsų žmonių sveikatai, ar gyventojai gali gyventi įprastu režimu, leisti vaikus į lauką, ar radiacinis fonas Lietuvoje nėra pakitęs ir pateikia daug kitų jiems susirūpinimą keliančių klausimų.
2011-03-12
Lietuvos institucijos stebi įvykius Japonijoje ir yra pasirengusios reaguoti

Reaguodamas į žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus apie avarinę situaciją Japonijos atominėje elektrinėje „Fukushima-1”, Radiacinės saugos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad imamasi visų priemonių esamai situacijai stebėti bei visuomenės sveikatai užtikrinti.
2011-03-10
Pasitarimas atliekų šalinimo iš VĮ Ignalinos atominės elektrinės klausimais

Atsižvelgiant į medžiagų ir atliekų, galimai užterštų radionuklidais, išvežimo naudojimui ar šalinimui iš Ignalinos AE problemos aktualumą ir siekiant apsaugoti gyventojus bei aplinką nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio, šių metų kovo 15 d. 10 val. Radiacinės saugos centre organizuojamas pasitarimas, kurio metu numatoma aptarti medžiagų ir atliekų, galimai užterštų radionuklidais, pakartotinio naudojimo ir šalinimo į aplinką iš Ignalinos AE, vykdymo eigos, institucijų bendradarbiavimo ir kontrolės klausimus.
2011-03-03
Pažeidimai odontologinėje praktikoje kelia susirūpinimą

Odontologija – viena iš medicinos sričių, kurioje jonizuojančioji spinduliuotė plačiai taikoma norint užtikrinti kokybišką gydymą, bei diagnozuojant ligas. Radiacinės saugos centras (RSC) kasmet išduoda vidutiniškai 60 licencijų naujai susikūrusioms odontologijos praktika užsiimančioms įmonėms vykdyti veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais. Natūralu, kad kasmet auga ir rentgeno diagnostikos aparatų, naudojamų odontologijoje, skaičius.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)