LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-07-20
Per 10 metų daugiau nei pusė milijono apsilankymų RSC internetinėje svetainėje

Džiaugiamės, kad RSC internetinis puslapis, nuo sukūrimo 2000 metais, jau buvo aplankytas daugiau nei pusę milijono kartų. Finansuojant Atviros Lietuvos fondui, prieš 10 metų RSC įgyvendino projektą „Visuomenės informavimo apie jonizuojančiąją spinduliuotę elektroninės sistemos sukūrimas“, kurio metu buvo sukurta RSC internetinė svetainė, o vėliau tobulinta ir atnaujinta padedant Švedijos reguliuojančiajai institucijai (SSM).
2010-07-16
Baltijos jūros tarša radionuklidais

Reaguodami į žiniasklaidoje pasklidusią informaciją apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą Baltijos jūrą ir su šia priežastimi susijusius pavojus gyventojams ir jų sveikatai, Radiacinės saugos centro specialistai pažymi, kad informacija pateikta tendencingai, daugelis faktų yra komentuojami neteisingai.
2010-07-15
Mokslinis vizitas

Š. m. liepos 19-23 d. Radiacinės saugos centro direktoriaus pavaduotoja R. M. Stasiūnaitienė su moksliniu vizitu lankysis Vokietijos įgaliotoje institucijoje radiacinės saugos klausimais (BfS). Mokslinį vizitą, kurio metu bus pristatyta patirtis, vykdant valstybinį radiacinės saugos reguliavimą Vokietijoje, organizuoja Tarptautinė atominės energijos agentūra.
2010-07-14
Aptarta galimybė bendradarbiauti su JAV atitinkamomis institucijomis

Radiacinės saugos centro (RSC) direktorius Albinas Mastauskas kartu su Radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyriaus vedėjo pavaduotoju Gintautu Balčyčiu š. m. liepos 12 d. dalyvavo Seimo Atominės energetikos komisijos pirmininko Roko Žilinsko organizuotame susitikime su JAV Branduolinės saugos reguliavimo komisijos (NRC – Nuclear Regulatory Commission) atstove Danielle Emche. Susitikimo metu buvo nagrinėjami bendradarbiavimo tarp NRC ir Lietuvos branduolinę ir radiacinę saugą reguliuojančiųjų institucijų (Valstybine atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) ir RSC) klausimai.
2010-07-13
Būsimi ugniagesiai gelbėtojai mokosi radiacinės saugos

Siekiant sustiprinti ugniagesių gelbėtojų, darbo metu galinčių susidurti su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, pasirengimą radiacinės saugos srityje ir tęsiant bendradarbiavimą su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Ugniagesių gelbėtojų mokykla, š. m. liepos 13 d. Radiacinės saugos centre vyko radiacinės saugos mokymai, skirti šios mokyklos kursantams.
2010-07-10
RSC išleido 2009 m. veiklos ataskaitą

Š. m. liepos pirmosiomis dienomis pasirodė leidinys „Radiacinės saugos centro metinė ataskaita 2009“, kuriame pristatoma informacija apie veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais valstybinį reguliavimą, radiacinės saugos ekspertizę, atliekamus tyrimus, tarptautinį ir tarpinstitucinį bendradarbiavimą, visuomenės informavimą ir specialistų mokymus. Ataskaita išleista lietuvių ir anglų kalbomis.
Leidinį platina RSC, o elektroninę ataskaitos versiją galite parsisiųsti paspaudę žemiau esančią nuorodą.
Radiacinės saugos centro metinė ataskaita 2009
2010-07-09
RSC dalyvavo Europos Komisijos avarinės parengties pratybose

Š.m. liepos 8 d. Radiacinės saugos centras (RSC) dalyvavo Europos Komisijos organizuotose tarptautinėse avarinės parengties ir reagavimo į radiacines avarijas pratybose, kurių tikslas – patikrinti tarpžinybinio bendradarbiavimo efektyvumą informacijos perdavimo radiacinių avarijų atveju srityje. Šiose pratybose dalyvavo Europos Sąjungos šalys, susitarimo dėl Europos Sąjungos skubios radiologinės informacijos pasikeitimo sistemos (ECURIE) dalyvės.
2010-07-01
Dėmesys vaikų medicininei apšvitai

Tobulėjant medicininei įrangai bei sparčiai augant rentgeno diagnostinių aparatų skaičiui, kasmet vaikams atliekama vis daugiau procedūrų, kurių metu naudojama jonizuojančioji spinduliuotė. Vaikai yra labiau jautrūs spinduliuotės poveikiui, todėl tokios procedūros turi būti pagrįstos, turėti aiškią klinikinę motyvaciją ir teikti didesnę naudą nei žalą.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)