LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2011-03-01
„Biologinė dozimetrija ─ praeitis, dabartis, ateitis“

Šiomis dienomis kaip Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertas Radiacinės saugos centre vieši Leideno Universiteto Medicinos mokslų centro profesorius Firouz Darroudi. Jo vizito pagrindinis tikslas ─ įvertinti esamą situaciją ir padėti Radiacinės saugos centrui parengti TATENA nacionalinį techninės pagalbos projektą dėl Biologinės dozimetrijos laboratorijos Lietuvoje sukūrimo.
2011-02-24
Kad miško gėrybės džiugintų

Baltarusijos Gomelio srities, kuri ypač nukentėjo nuo Černobylio atominės elektrinės avarijos, vietos laikraštis informavo skaitytojus apie radionuklidais užterštų grybų, uogų ir žvėrienos nustatymo atvejus. Laikraščio straipsnyje teigiama, kad visi šiais laikais žino, kokį realų pavojų žmogaus sveikatai kelia radioaktyviomis medžiagomis užteršti produktai – geriamasis vanduo, maistas, pašarai ir kt. Pastebima, kad džiovintų grybų tarša radioaktyviosiomis medžiagomis viršijo leistinas normas net 50 kartų ir kad gali būti užteršta ir žvėriena. Baltarusijos radiacinės saugos specialistams nerimą kelia tai, kad žmonės, žinodami apie minėtus pavojus, dažnai renka, marinuoja ar kitais būdais ruošia užterštas miško gėrybes žiemai.
2011-02-23
Paskaitos biologinės dozimetrijos tema

Biologinėje dozimetrijoje taikomi metodai gali būti sėkmingai panaudoti vertinant ne tik jonizuojančiosios spinduliuotės, bet ir kitų kenksmingų fizikinių ir cheminių faktorių poveikį žmonių sveikatai. 2011 m. vasario 28 d. 13 val. Radiacinės saugos centre Leideno Universiteto Medicinos centro mokslų daktaras Firouz Darroudi skaitys paskaitą „Biologinė dozimetrija — praeitis, dabartis, ateitis“. Kviečiame norinčius dalyvauti ir prašom perduoti informaciją besidomintiems šia tema. Apie dalyvavimą prašom informuoti Birutę Gricienę e-paštu b.gricieneATrsc.lt, tel: 8 5 2361933.
2011-02-17
Į Lietuvą neįleistas malkų krovinys iš Baltarusijos, skleidžiantis padidintą jonizuojančiąją spinduliuotę

Remiantis VSAT pateikta informacija, pasieniečiai neleido į Lietuvą iš Baltarusijos įvažiuoti dviems krovininiams automobiliams, kuriais gabentos malkos skleidė beveik du kartus didesnę už gamtinį foną jonizuojančiąją spinduliuotę (plačiau apie šį įvykį skaitykite VSAT interneto svetainėje).
2011-02-15
Radiacinės saugos centro nuostatos dėl apsauginių priemonių naudojimo odontologinėje rentgeno diagnostikoje

Taikant rentgeno diagnostikos procedūras, didele problema tampa pacientų radiacinės saugos užtikrinimas. Procedūrų metu visada apšvitą gauna ne tik tiriamas organas, bet ir aplinkiniai organai bei audiniai, kuriems apsaugoti nuo nereikalingos apšvitos yra taikomos apsauginės priemonės. Tačiau neteisingai naudojant apsaugos priemones jos radiacinės saugos požiūriu neduos jokio efekto, o atskirais atvejais gali pakenkti ir tyrimo kokybei. Radiacinės saugos centras, kaip radiacinę saugą Lietuvoje reguliuojanti institucija, atkreipia dėmesį į apsauginių priemonių naudojimo tikslingumą odontologinėje rentgeno diagnostikoje, ir informuoja, kad atskirų asmenų išsakytos nuomonės įvairių renginių metu dėl radiacinės saugos priemonių taikymo būtinumo ar netaikymo negali būti laikomos pagrindu užtikrinant pacientų radiacinę saugą, kol neišdėstyta reguliuojančiosios institucijos pozicija. Plačiau apie asmens apsaugos priemonių naudojimą odontologinėje rentgeno diagnostikoje skaitykite čia
2011-02-09
Pažymint 88-ąsias V. K. Rentgeno mirties metines

Šiemet, vasario 10 d., minime 88-ąsias Vilhelmo Kondrato Rentgeno mirties metines. Kas buvo šis žmogus ir kokią mokslo pažangą dovanojo žmonijai, sėkmingai taikančiai jo atradimą iki šių dienų, ko gero žino daugelis mūsų. 1895 m. lapkričio 8 d. V. K. Rentgenas, fizikos mokslų daktaras, laboratorijoje tirdamas katodinių spindulių savybes, atrado spindulius (angl. X-ray). Už šį atradimą 1901 m. V.K. Rentgenui suteikta Nobelio premija.
2011-02-03
Tarptautinė konferencija ORAMED 2011

Š.m. sausio 20-22 dienomis Katalonijos politechnikos universitete Barselonoje, Ispanijoje, vyko tarptautinė konferencija ORAMED 2011, skirta medicinos darbuotojų radiacinės saugos optimizavimui. Vienas iš pagrindinių ORAMED (Optimization of Radiation Protection of Medical staff) projekto tikslų – atliktų mokslinių tyrimų sukauptas žinias perduoti profesinę jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitą patiriantiems medicinos darbuotojams, gydytojams ir laborantams. Pagrindinės konferencijos temos buvo skirtos radiacinės saugos optimizavimui intervencinėje radiologijoje ir branduolinėje medicinoje, akių lęšiuko dozimetrijos tobulinimui, elektroninių dozimetrų naudojimo optimizavimui, radiacinės saugos mokymui.
2011-01-24
Nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais surinkimo akcija

Siekiant sumažinti pavojingų radiologinių incidentų galimybę ir užtikrinti žmonių ir aplinkos apsaugą nuo papildomos apšvitos jonizuojančiąja spinduliuote, Zarasų ir Visagino savivaldybės paskelbė nemokamo nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su JSŠ surinkimo iš juridinių ir fizinių asmenų akciją. Atkreipdamas dėmesį į nebenaudojamų dozimetrinės kontrolės prietaisų su JSŠ surinkimo aktualumą radiacinės saugos ir radiologinių avarijų prevencijos aspektais, Radiacinės saugos centras inicijavo diskusiją su atsakingomis institucijomis, siekiant organizuoti tokią akciją ne tik iniciatyvą parodžiusiose Zarasų ir Visagino savivaldybėse, bet ir visos Lietuvos mastu.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)