foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Naujienų archyvas foto_s
foto_s
foto
2011-01-03
Galima radioaktyvioji akmens anglies tarša Kazachstane
Žiniasklaidoje pasirodė informacija apie galimai radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą akmens anglį, kuri gali būti importuojama į Lietuvą.
Remiantis pateikiama informacija, akmens anglis jau 20 metų gaunama iš didžiausio Kazachstano akmens anglies telkinio – Karažyro, esančio buvusio Semipalatinsko branduolinių bandymų poligono teritorijoje. Todėl, susirūpinimą kelia tai, kad šioje teritorijoje kasama akmens anglis gali būti užteršta radioaktyviosiomis medžiagomis ir kelti pavojų žmonių sveikatai. Tokios akmens anglies sudėtyje esantys radionuklidai, kurių aktyvumai viršija nustatytus lygius, gali lemti papildomą žmonių apšvitą. Didžiausias pavojus gali kilti akmens anglies deginimo proceso metu, kuomet į aplinką patenkančios radioaktyviosios medžiagos gali nukeliauti ir į žmogaus organizmą. Radioaktyviosios medžiagos iš organizmo sunkiai pasišalina, todėl gali tapti ilgalaikio žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio žmogaus sveikatai priežastimi, galinčia sukelti vėžinius susirgimus ar genetinius defektus ateities kartoms.
Radiacinės saugos centras, siekdamas išvengti galimos papildomos Lietuvos gyventojų apšvitos ir reaguodamas į spaudoje pateikiamą informaciją, išsiaiškino, kad Lietuvos įmonės (jų teigimu) akmens anglies produkciją savo reikmėms importuoja ne iš Kazachstano, o iš Rusijos ir Ukrainos. Norime nuraminti gyventojus, kad esant tokiai situacijai, pavojus jų sveikatai dėl radioaktyviųjų medžiagų akmens anglyje negresia. Tačiau, siekiant patvirtinti, kad Lietuvoje naudojama akmens anglis neužteršta radioaktyviosiomis medžiagomis, artimiausiu metu numatoma atrinkti akmens anglies bandinius iš ja prekiaujančių Lietuvos įmonių ir atlikti matavimus.
Daugiau informacijos ar dėl akmens anglies tyrimų prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą telefonu (8 5) 236 19 36 arba el. paštu rscATrsc.lt.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s