LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-08-12
Gaisrai Briansko srityje pavojaus Lietuvos gyventojų sveikatai nekelia

Pastaruoju metu daug nerimo Lietuvos žmonėms sukėlė informacija apie gaisrus Briansko srities (Rusija) miškuose, kurie Černobylio avarijos metu buvo užteršti radioaktyviosiomis medžiagomis.
Remiantis paskutine oficialia Rusijos institucijų informacija, užregistruotas vienas miškų, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis, gaisras, kilęs prieš kelias dienas Briansko srityje. Jis buvo užgesintas per 2 valandas. Po to gaisrų užterštuose miškuose nebuvo neužregistruota. Šiose teritorijose nuolat budi sustiprintos pajėgos ir pastoviai stebimi radiacinės būklės pokyčiai. Jokių radiacinio fono padidėjimų nenustatyta.
2010-08-05
Zarasų rajone aptikti dūmų jutikliai su radioaktyviuoju plutoniu

Š. m. rugpjūčio 3 d. Radiacinės saugos centras gavo pranešimą iš Zarasų rajono savivaldybės atstovo, kuris informavo, kad rugpjūčio 2 d. vietos gyventojas miške netoli Degučių kaimo (Zarasų raj.) rado 8 cilindro formos dėžutes su jonizuojančiosios spinduliuotės ženklais.
2010-08-02
Stažuotė

Š. m. rugpjūčio mėnesį Radiacinės saugos centre stažuojasi Armėnijos radiacinės saugos specialistas Karen Haroyan, kurį į Radiacinės saugos centrą perimti patirties ir įgyti žinių nukreipė Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA). Vizito metu specialistas susipažins su radiacinės saugos infrastruktūra Lietuvoje, Radiacinės saugos centro kokybės vadybos sistema, individualiąja apšvitos dozių stebėsena, darbo vietų stebėsena, atliekamais radiologiniais tyrimais, skirtais gyventojų apšvitai vertinti bei medicininės apšvitos aktualijomis.
Ar dirbantieji su radioaktyviosiomis medžiagomis ir kitais jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais yra saugūs?

Radiacinės saugos centro duomenimis, Lietuvoje yra per 6700 darbuotojų, dirbančių su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, kuriems nuolat matuojamos ir vertinamos jų gaunamos profesinės apšvitos dozės. Didesnes apšvitos dozes gauna kai kurie Ignalinos atominės elektrinės darbuotojai, intervencinės radiologijos ir kardiologijos gydytojai, jų padėjėjai ir radiologijos technologai, dirbantys branduolinės medicinos padaliniuose bei darbuotojai, dirbantys su pramoniniais radiografais. Tačiau visais atvejais apšvitos dozės yra žymiai mažesnės už teisės aktuose numatytas darbuotojų apšvitos ribines dozes.
2010-07-26
Klaipėdoje aptiktas radionuklidais užterštas metalo laužas

Š. m. liepos 13 dieną Radiacinės saugos centro (RSC) Klaipėdos skyriaus specialistai gavo pranešimą iš vienos Klaipėdos įmonės, užsiimančios metalo laužo supirkimu, vadovybės, kad rūšiavimo metu, naudojant specialią įrangą, nustatyta metalo laužo radioaktyvioji tarša. Įmonės administracija informavo, kad nerūdijančio metalo laužas buvo atgabentas iš Kazachstano.
2010-07-21
Radiacinės saugos reikalavimų pažeidimai

Radiacinės saugos centras gavo informacijos, kad UAB „MCT“ Klaipėdos padalinyje buvo pakeistas kompiuterinio tomografo vamzdis. Montavimo darbus atliko Latvijoje registruota įmonė SIA ARBOR Medical Korporacija, neturinti licencijos montuoti, remontuoti, prižiūrėti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius Lietuvos Respublikos teritorijoje.
2010-07-20
Per 10 metų daugiau nei pusė milijono apsilankymų RSC internetinėje svetainėje

Džiaugiamės, kad RSC internetinis puslapis, nuo sukūrimo 2000 metais, jau buvo aplankytas daugiau nei pusę milijono kartų. Finansuojant Atviros Lietuvos fondui, prieš 10 metų RSC įgyvendino projektą „Visuomenės informavimo apie jonizuojančiąją spinduliuotę elektroninės sistemos sukūrimas“, kurio metu buvo sukurta RSC internetinė svetainė, o vėliau tobulinta ir atnaujinta padedant Švedijos reguliuojančiajai institucijai (SSM).
2010-07-16
Baltijos jūros tarša radionuklidais

Reaguodami į žiniasklaidoje pasklidusią informaciją apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą Baltijos jūrą ir su šia priežastimi susijusius pavojus gyventojams ir jų sveikatai, Radiacinės saugos centro specialistai pažymi, kad informacija pateikta tendencingai, daugelis faktų yra komentuojami neteisingai.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)