LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-04-15
Apsauginių priemonių naudojimas odontologinėje rentgenodiagnostikoje

Kiekvienais metais Lietuvoje daugėja odontologijai skirtos rentgenodiagnostinės įrangos – intraoralinių, panoraminių, tūrinių kompiuterinės tomografijos bei įprastinių kompiuterinės tomografijos aparatų, pritaikytų odontologiniams tyrimams. Taikant rentgenodiagnostikos procedūras, pagrindine problema išlieka pacientų radiacinės saugos užtikrinimas. Procedūrų metu apšvitą gauna ne tik tiriamasis organas, bet ir aplinkiniai audiniai bei organai. Viena iš priemonių, skirtų aplinkiniams organams apsaugoti nuo nereikalingos apšvitos, yra apsauginių priemonių naudojimas, tačiau neteisingai arba netikslingai naudojant apsaugos priemones, jos neduos jokio efekto radiacinės saugos požiūriu, o atskirais atvejais gali net pakenkti tyrimo kokybei.
2010-04-07
Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių fizinės saugos užtikrinimas

Radiacinės saugos centras kartu su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA) š.m. balandžio 12-16 dienomis Vilniuje organizavo regioninius mokymo kursus „Jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių saugos užtikrinimas“. Kursuose dalyvavo 35 radiacinės saugos specialistai iš Lietuvos bei 17 Europos ir Azijos šalių. Lietuvą atstovo Vilniaus universiteto Onkologijos instituto, Šiaulių apskrities ligoninės, Klaipėdos universitetinės ligoninės, Ignalinos atominės elektrinės ir kitų institucijų specialistai
2010-04-02
Bendradarbiavimo susitarimas

Š.m. balandžio 1 d. Radiacinės saugos centras (RSC) pasirašė bendradarbiavimo susitarimą su Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT)
2010-04-02
Atvirų durų diena Radiacinės saugos centre

Š. m. balandžio 1 d. Radiacinės saugos centre (RSC) vyko atvirų durų diena, kurios metų RSC lankėsi visuomenės ir žiniasklaidos atstovai, norintys daugiau sužinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę, jos naudojimo sritis ir radiacinę saugą
2010-03-29
Kokybės vadybos sistemos tobulinimas Radiacinės saugos centre

2010 balandžio 21 d. Radiacinės saugos centre tobulinant kokybės vadybos sistemą bus vykdomas kokybės vadybos sistemos pirmasis priežiūros (išorės) auditas, kurį atliks UAB „TUV Uolektis" auditoriai, atstovaujantys Vokietijos sertifikavimo įstaigai TUV CERT. Pirmasis priežiūros auditas bus atliekamas visuose Radiacinės saugos centro padaliniuose, siekiant įsitikinti, kad įdiegta kokybės vadybos sistema atitinka tarptautino LST EN ISO 9001:2008 standarto reikalavimus. Pirmojo priežiūros audito metu auditoriai stebės vykdomų funkcijų veiklą ir atliks dokumentų vertinamąją analizę
2010-03-19
Sutartis

Radiacinės saugos centras, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra (ESFA) š. m. kovo 19 dieną sudarė projekto „Kokybės vadybos sistemos diegimas ir sertifikavimas Radiacinės saugos centre“ finansavimo ir administravimo sutartį, kurią įgyvendinus bus užtikrintas Radiacinės saugos centre įdiegtų kokybės vadybos sistemų funkcionavimas ir sustiprinti administraciniai reguliuojančiosios radiacinės saugos institucijos gebėjimai vykdyti valstybinę jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių priežiūrą bei kontrolę ir vykdyti visas su šiuo uždaviniu susijusias valstybinio reguliavimo funkcijas.
2010-03-23
Seminarai "Radiacinės saugos užtikrinimas medicininėje rentgenodiagnostikoje"

Radiacinės saugos centras organizuoja keletą seminarų radiacinės saugos užtikrinimo medicininėje rentgenodiagnostikoje klausimais, kurių metu dalyviai gali susipažinti su pagrindiniais reikalavimais bei pasikeitimais, išdėstytais Lietuvos higienos normoje HN 78:2009 „Kokybės kontrolės reikalavimai ir vertinimo kriterijai medicininėje rentgenodiagnostikoje“.
2010-03-19
Naudinga informacija gyventojams RSC internetinėje svetainėje

Radiacinės saugos centro internetinės svetainės skiltyje „Gyventojams“ kiekvienas gyventojas gali rasti naudingą informaciją ne tik apie jonizuojančiąją spinduliuotę, jos rūšis, panaudojimo sritis ir būdus, bet ir apie apšvitą, gaunamą iš gamtinių šaltinių bei atliekant medicinines procedūras (rentgeno diagnostikos, kompiuterinės tomografijos ir kt.), kokios priemonės padeda sumažinti papildomą apšvitą ir/ar jos išvengti, ką daryti ir kur kreiptis aptikus jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį bei kitais gyventojams aktualiais klausimais.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)