LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-10-08
Regioninio Europos ir Centrinės Azijos ALARA tinklo veikla

Radiacinės saugos centras jau daugelį metų aktyviai dalyvauja Regioninio Europos ir Centrinės Azijos ALARA tinklo (RECAN – Regional European and Central Asian ALARA Network) bei Europos ALARA tinklo (EAN – European ALARA Network) veikloje. Radiacinės saugos optimizavimo ALARA (angl. “as low as reasonably achievable”) principas apima atskirų asmenų ir visos visuomenės apšvitos nuo jonizuojančiosios spinduliuotės mažinimą tiek, kiek tai įmanoma, atsižvelgiant į ekonominius ir socialinius veiksnius.
2010-09-27
12-asis pasaulinis aplinkos sveikatos kongresas 2012 m. bus organizuojamas Lietuvoje

2012 m. gegužės mėn. Vilniuje planuojama organizuoti 12-ąjį Pasaulinį aplinkos sveikatos kongresą „Naujos technologijos, sveikas žmogus ir aplinka“. Plačiau apie šį renginį skaitykite Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje
Gamtinės apšvitos rizikos vertinimas

Dažniausiai žodžiai „radioaktyvios medžiagos“ asocijuojasi su pavojumi, kurio būtina vengti. Tačiau turbūt tik nedaugelis iš mūsų žino, kad įprastinė gyvenamoji aplinka taip pat susijusi su radioaktyviosiomis medžiagomis, kilusiomis iš gamtos, t. y. šios medžiagos susidarė kartu su Žemės planeta ir gyvavo bei gyvuos amžius. Be abejo, gamtinės kilmės radionuklidai įprastinėje aplinkoje supa žmogų, tačiau papildomi jų kiekiai, atsiradę ir susikoncentravę dėl žmogaus ūkinės veiklos, gali turėti poveikį sveikatai. Radiacinės saugos specialistų uždavinys yra įvertinti, kokią įtaką žmogaus sveikatai turi gamtinės kilmės radionuklidai, pasklindantys mus supančioje gyvenamojoje aplinkoje, ir, jeigu būtina, taikyti priemones gyventojų apsaugos nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės užtikrinimui.
2010-09-22
Radiacinės saugos mokysis būsimi pasieniečiai

Siekiant užtikrinti tinkamą įvairių sričių specialistų radiacinės saugos žinių lygį, stiprinti Lietuvos Respublikos pareigūnų, kurie darbo metu gali susidurti su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, pasirengimą radiacinės saugos srityje bei tęsiant Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir Radiacinės saugos centro (RSC) bendradarbiavimą, rugsėjo 23 d. Pasieniečių mokykloje (Medininkų k., Vilniaus r.) RSC specialistai skaitys paskaitas šios mokyklos kursantams.
Budrumas superkant metalo laužą gali apsaugoti nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio

Padidėjus metalo laužo supirkimo kainoms, Lietuvoje padidėjo jo supirkimas bei eksportas į užsienio šalis. Tačiau žiniasklaidoje vis dažniau pasirodo pranešimų apie radioaktyviosiomis medžiagomis užterštą metalo laužą ar į jį patekusius jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius bei nelaimingus atsitikimus, kai dėl žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio nukenčia žmonės, tvarkantys tokį metalo laužą. Tokie atvejai užregistruoti Meksikoje, Brazilijoje, Gajanoje bei nesenai Indijoje, kai mirė metalo laužo supirktuvės darbuotojas, išmontavęs įrenginį su radioaktyvaus Co-60 šaltiniu. Galime tik pasidžiaugti, kad kol kas Lietuvoje tokių atvejų nebuvo, tačiau Radiacinės saugos centras (RSC) iš metalo laužą superkančių įmonių gauna pranešimus apie rastą padidintą jonizuojančiosios spinduliuotės lygį skleidžiantį metalo laužą.
2010-09-09
Grybų mėgėjai gali būti ramūs...

Kartais Lietuvos bei užsienio šalių žiniasklaidoje pasirodo informacija apie tai, kad grybai, turintys savybę kaupti įvairius mikroelementus, taip pat gali kaupti ir didelius radionuklidų kiekius. Įsibėgėjus grybavimo sezonui, Radiacinės saugos specialistai informuoja grybautojus, kad šalies miškuose augantys grybai neturi radionuklidų tiek, kad jų kiekis viršytų Europos Bendrijų nustatytą leistinąjį lygį radionuklidams grybuose.
2010-09-02
RSC dalyvauja Europos Bendrijų civilinės saugos mokymo kursuose

Rugsėjo 4 - 10 dienomis Radiacinės saugos centro (RSC) Individualiosios dozimetrjos skyriaus vedėja Birutė Gricienė dalyvaus Švedijoje vyksiančiuose Europos Bendrijų civilinės saugos mechanizmo techninių ekspertų mokymo kursuose.
2010-08-20
Ar ir Lietuvoje šernų skerdiena yra radioaktyvi?

Žiniasklaidai išplatinus informaciją apie kai kuriose Europos šalyse rastą radioaktyvią šernų skerdieną ir to priežastimi įvardijus teritorijų taršą radionuklidais, šią vasarą esančią sausrą ir dėl to padidėjusį radioaktyviųjų medžiagų kiekį grybuose, Radiacinės saugos centras informuoja Lietuvos gyventojus, kad mūsų šalies teritorijoje sumedžiojamų laukinių gyvūnų mėsą radiacinės saugos požiūriu galima saugiai vartoti ir naudoti ją maistui.
Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)