LT     /    EN
Titulinis puslapis Puslapio struktūra Rašykite mums Versija spausdinimui
Naujienų archyvas
2010-04-02
Atvirų durų diena Radiacinės saugos centre
Š. m. balandžio 1 d. Radiacinės saugos centre (RSC) vyko atvirų durų diena, kurios metų RSC lankėsi visuomenės ir žiniasklaidos atstovai, norintys daugiau sužinoti apie jonizuojančiąją spinduliuotę, jos naudojimo sritis ir radiacinę saugą.

RSC labai daug dėmesio skiria ryšių su visuomene palaikymui ir Lietuvos gyventojų informavimui radiacinės saugos klausimais. RSC internetinėje svetainėje nuolat publikuojami ir skelbiami plačiajai visuomenei bei specialistams skirti įvairūs leidiniai bei informaciniai pranešimai. Daug dėmesio skiriama ir tiesioginiam bendravimui su įvairių visuomenės grupių atstovais organizuojant seminarus, ekskursijas, atvirų durų dienas. Štai ir šiemet organizuotų atvirų durų dienos metu RSC apsilankę svečiai buvo plačiau supažindinti su RSC veikla siekiant užtikrinti Lietuvos gyventojų apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio. RSC specialistai pristatė svečiams pranešimus įvairiais visuomenę dominančiais radiacinės saugos klausimais. Susitikimo su lankytojais metu specialistai aiškino kodėl yra pavojinga jonizuojančioji spinduliuotė ir kaip galima nuo jos apsisaugoti, pateikė informaciją apie gyventojų kasdieną vartojamų maisto produktų ir geriamojo vandens taršą radionuklidais, radono, esančio gyvenamose patalpose bei žemės gelmėse žmonių sveikatai keliamą riziką bei konsultavo įvairių medicininių procedūrų metu gaunamos apšvitos klausimais.

Į visus rūpimus klausimus atvirų durų dienos dalyviai gavo išsamius RSC specialistų atsakymus. Svečiai turėjo galimybę apsilankyti RSC Radiologinių tyrimų ir Individualiosios dozimetrijos laboratorijose, kur buvo supažindinti su specialistų naudojama radiometrine ir dozimetrine įranga, jos galimybėmis vertinant taršą radionuklidais bei kiekvieno iš mūsų gaunamą apšvitą. Be to visi norintys galėjo įsigyti RSC leidinių įvairiomis radiacinės saugos temomis.
Atvirų durų dienos akimirkos


Paieška
Naujienų prenumerata
Mus rasite
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.00 – 17.00 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)