foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Radiacinės saugos mokymas foto_s
foto_s
APIE SKYRIŲ
 

   Avarijų valdymo ir mokymo skyrius (toliau – AVMS) koordinuoja ir organizuoja  radiologinių incidentų ir avarijų valdymą, valstybės lygmeniu prevencijos priemonių įgyvendinimą, dalyvauja likviduojant avarijų padarinius, rengia teisės aktus, reglamentuojančius radiologinių incidentų ir avarijų valdymą bei radiacinės ir radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos (toliau – fizinės saugos) mokymą, siekia, kad visi Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai būtų pasirengę vykdyti funkcijas, kurios nurodytos RSC Ekstremaliųjų situacijų valdymo plane, taip pat koordinuoja radiacinės ir fizinės saugos mokymo viešąjį administravimą, organizuoja konferencijas bei seminarus radiacinės saugos srityje, bendradarbiauja su tarptautinėmis organizacijomis skatinant įvairių specialistų dalyvavimą mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo renginiuose bei vykdo radiacinės ir fizinės saugos mokymo valstybinę priežiūrą ir kontrolę.

 

RADIACINĖS SAUGOS MOKYMAS


   Radiacinės saugos mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių saugų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – šaltiniai) naudojimą, saugantį darbuotojus, dirbančius su šaltiniais, ir gyventojus nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio sveikatai ir aplinkai. 

 

   Fizinė sauga mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių radioaktyviųjų šaltinių apsaugą nuo neteisėto jų užvaldymo, pagrobimo, praradimo, teroro akto, nesankcionuoto pašalinių žmonių patekimo prie jų, neteisėto panaudojimo ar perdavimo, taip pat kitų neteisėtų veiksmų, kurie gali kelti riziką žmonių sveikatai ir saugumui dėl jonizuojančiosios spinduliuotės, taip pat užtikrinti šių veiksmų prevenciją.

 

   Mokymo sistemos svarba akcentuojama Europos Komisijos teisės aktuose bei Tarptautinės atominės energijos agentūros (toliau – TATENA) standartuose. Įgyvendinant TATENA ir Europos Sąjungos rekomendacijas ir reikalavimus buvo patvirtinti teisės aktai, reglamentuojantys radiacinės ir fizinės saugos mokymą Lietuvoje:

 

  • Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymas;

 


RADIACINĖS SAUGOS MOKYMAS
 
 

Radiacinės saugos mokymus organizuoja ir įgyvendina žemiau išvardintos įstaigos, kurios gali suteikti daugiau informacijos apie artimiausiu metu Jums reikiama tema vyksiančius mokymus:

 

VBĮ  Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Rugių g. 1,

LT-08418, Vilnius

Tel. (8 5) 271 2256

El. p. centras@sskc.lt

 

UAB Kita Kompetencija

R. Jankausko g. 6, Vilnius

Tel. +370 698 54 477

El. p. info@atestavimas.com

 

VšĮ Energetikų mokymo centras

Jeruzalės g. 21,

LT-08420 Vilnius

Tel. (8 5) 237 4577

El. p. info@emclt.lt

 

UAB TUVLITA

Lentvario g. 7A,

LT-02300, Vilnius

Tel. (8-5) 266 11 21

El. p. tuvlita@vta.lt

 

UAB Kiwa Inspecta

Raudondvario pl. 162

LT-47174 Kaunas

Tel. +370 379 99 238

El. p. rima.stasionyte@kiwa.com

 

VšĮ Mokymų ir konsultavimo biuras

Liepų g. 64a-503, Klaipėda

Tel. +370 655 50 011

El. p. info@mkbiuras.lt

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Maisto saugos ir kokybės katedra (organizuoja radiacinės saugos mokymą tik veterinarijos gydytojams)

     Tilžės g. 18, Kaunas

     Tel. 86 12 33 892

     andrius.stepaniukas@lsmuni.lt 

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla (organizuoja radiacinės saugos mokymą tik Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos struktūrinių padalinių pareigūnams)

 

Ugniagesių gelbėtojų mokykla

 

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

 

Vilniaus Universiteto Biotechnologijos Institutas

 

Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas.


RADIACINĖS SAUGOS MOKYMAS

 

   Vadovaudamasis Lietuvoje galiojančių teisės aktų reikalavimais, veiklos vykdytojas, prieš pradėdamas veiklą su šaltiniais, o vėliau ne rečiau kaip kas penkerius metus, privalo užtikrinti, kad asmenys, atsakingi už radiacinę saugą, ir darbuotojai būtų mokomi radiacinės saugos. Lietuvos radiacinės saugos mokymo sistema tenkina šalies poreikius, o sukurta infrastruktūra atitinka tarptautinius reikalavimus.

 

   RSC, vykdydamas radiacinės saugos mokymo priežiūrą, derino ūkio subjektų, vykdančių radiacinės saugos mokymą, naujai parengtas mokymo programas, vadovavo radiacinės saugos žinių vertinimo komisijoms, administravo radiacinės saugos pažymėjimų duomenų bazę, organizavo naujų lektorių, siekiančių įgyti teisę mokyti radiacinės saugos, atestavimą bei esamų lektorių kvalifikacijos tobulinimo įvertinimą.

 

   Siekdamas aktyviai skleisti radiacinės saugos žinias, RSC organizavo konferencijas ir seminarus, bendradarbiavo su tarptautinėmis organizacijomis, skatino įvairių specialistų dalyvavimą mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, bendradarbiaudamas su Visuomenės sveikatos biurais (toliau – VSB) rengė susitikimus su gyventojais.

 

   RSC specialistai skaitė parnešimus Tauragės ir Elektrėnų bendruomenių gyventojams, vedė pažintines ekskursijas mokymo įstaigų studentams bei moksleiviams, vedė seminarus ir mokymus pedagogams, rentgeno diagnostikos skyrių technologams, intervencinės radiologijos darbuotojams, asmens sveikatos priežiūros įstaigos asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, odontologams, visuomenės sveikatos specialistams, skaitė pranešimus kitų institucijų organizuotuose renginiuose (Lietuvos radiologų asociacijos Tarybos posėdyje, Lazdijų VSB organizuotoje konferencijoje „Kovoje prieš vėžį kiekvienas gali daug“, Kauno miesto savivaldybės administracijos civilinės saugos seminare). Utenos kolegijos studentė RSC atliko praktiką radono aktyvumo koncentracijos vandenyje klausimais.

 


Radiacinės saugos mokymas
Radiacinės saugos mokymas

Seminaro ,,Minint Černobylio AE avarijos metines: nauji iššūkiai rengiantis galimoms branduolinėms avarijoms” akimirkos

 

    RSC specialistai dalyvavo ir skaitė pranešimus kitų institucijų organizuotuose renginiuose (Lietuvos radiologijos technologų asociacijos seminare, 21­ojoje jaunųjų mokslininkų konferencijoje „Mokslas – Lietuvos ateitis“, tarptautinėje konferencijoje „Aktualios ekstremaliosios situacijos ir pasirengimas joms“ ir kt.). Taip pat RSC specialistai skaitė pranešimus Kauno, Visagino, Kretingos ir Ignalinos rajonų savivaldybių gyventojams, vedė pažintines ekskursijas mokymo įstaigų studentams bei moksleiviams, seminarus ir mokymus pedagogams, rentgeno diagnostikos skyrių technologams, odontologams ir kt.


Radiacinės saugos mokymas

    RSC organizavo mokslinius vizitus ir stažuotes penkiems TATENA‘os siuntimu į Lietuvą atvykusiems radiacinės saugos specialistams iš Izraelio, Nepalo, Latvijos ir Sakartvelo. Mokslinių vizitų ir stažuočių metu atvykę radiacinės saugos specialistai susipažino su radiacinės saugos infrastruktūra Lietuvoje. RSC taip pat koordinavo regioninius techninės paramos TATENA‘os projektus, teikė TATENA‘os ekspertams svarstyti Lietuvos įvairių sričių specialistų nominacijas dėl dalyvavimo šios organizacijos renginiuose.

 Atnaujinta 2019-06-25 

 

 

 


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s