foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Ar galima atlikti vieną paskui kitą kelis diagnostikos tyrimus naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę? foto_s
foto_s

Taip galima. Rekomendacijų dėl diagnostikos tyrimų naudojant jonizuojančiąją spinduliuotę atlikimo dažnio nėra, nes taikant medicininę apšvitą yra laikomasi pagrįstumo principo, kuris teigia, kad pacientui turi būti atlikti tik tie tyrimai, kurių reikia siekiant parinkti tinkamą gydymą ir įvertinti jau taikomo gydymo eigą. Jeigu dėl paciento sveikatos būklės reikia, gali būti atliekami kiti reikalingi tyrimai arba pakartotinai atliktas tas pats tyrimas. Todėl nėra nustatyta tikslių skaičių, kiek rentgeno diagnostikos ar diagnostinių branduolinės medicinos tyrimų pacientui gali būti atlikta per metus ar kitą laikotarpį. Atkreipiame dėmesį, kad šie tyrimai pacientui gali būti atlikti tik gavus jo sutikimą – pacientas visada gali atsisakyti jam skirto tyrimo.

 

Dėl jonizuojančios spinduliuotės keliamos rizikos sveikatai didėjimo atliekant pakartotinius tyrimus reikėtų įvertinti, ar reikalingos informacijos galima gauti iš anksčiau atlikto tyrimo. Todėl asmeniui, atliekančiam jums tyrimą, reikia pasakyti, jeigu buvo toks pats tyrimas atliktas anksčiau ar kitoje gydymo įstaigoje. Vis dėlto įvertinus aplinkybes, susijusias su konkrečiu pacientu, gali būti nusprendžiama, kad anksčiau atliktas tyrimas yra netinkamas įvertinti dabartinę paciento sveikatos būklę ir priimti sprendimus dėl tolimesnio jo gydymo. Tinkamai tokią situaciją gali įvertinti tik gydytojas specialistas.

 

Grįžti...


 


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s