foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-11-26
Radiacinės saugos centras: radioaktyviomis medžiagomis užteršto metalų laužo neaptikta

foto

     Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, aktyviai veikia antrinių žaliavų perdirbimo įmonės, superkančios ar perdirbančios metalų laužą. Pasitaiko atvejų, kai į metalų laužą patenka radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų įrenginių detalių, naftotiekių, dujotiekių ar vandentiekių vamzdžių, kuriuose per ilgą laiką susikaupė nuosėdų su gamtinės kilmės radionuklidais, tačiau didžiausią grėsmę žmonėms ir aplinkai kelia į metalų laužą patekę prietaisai su uždaraisiais radioaktyviaisiais šaltiniais. Nors radioaktyviojo šaltinio juose gali ir nebūti, tačiau be specialiosios matavimo įrangos to nustatyti neįmanoma.

2021-11-19
Radiacinės saugos centras bendradarbiauja su savivaldybių atstovais dėl pasirengimo galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms

foto

     Radiacinės saugos centro specialistai, tęsdami bendradarbiavimą su savivaldybių administracijomis, Utenos, Širvintų rajonų ir Vilniaus miesto savivaldybių administracijų darbuotojams vedė nuotolinius seminarus  pasirengimo galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms klausimais. Džiugu, kad pavyko suburti didesnę nei 250 administracijų darbuotojų auditoriją.

2021-11-17
Radiacinės saugos centras informuoja: radiacinio fono pakitimų nenustatyta

foto

     Radiacinės saugos centras informuoja, kad, suveikus automatinei apsaugos sistemai, nuo elektros perdavimo tinklo buvo atjungtas pirmasis Baltarusijos atominės elektrinės energijos blokas. Pranešame, kad radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti ar vartoti kalio jodido tabletes.

2021-11-17
2021 m. Radiacinės saugos centro teikiamų paslaugų kokybės vertinimo apklausa

foto

   Radiacinės saugos centras (RSC), siekdamas užtikrinti ir gerinti teikiamų paslaugų kokybę bei analizuodamas savo veiklos rezultatus, atlieka paslaugų gavėjų apklausą.

2021-11-11
Seminaras apie radoną sulaukė įvairių sričių specialistų susidomėjimo

foto

     Lapkričio 11 d. Europos radono dienos proga Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) organizavo  seminarą „Radonas gyvenamojoje ir darbo aplinkoje“. Seminaro  dalyviai buvo supažindinti su bendrąja informacija apie gamtines radono dujas ir jų poveikį žmogaus sveikatai, Lietuvoje atliktais radono tyrimais gyvenamojoje ir darbo aplinkoje bei atliktos visuomenės apklausos apie radoną rezultatais.

2021-11-05
Radiacinės saugos centras ESOREX platformai pateikė profesinės apšvitos stebėsenos rezultatus

foto

    Radiacinės saugos centras ESOREX platformai, kurios tikslas – kaupti informaciją apie Europos šalių darbuotojų gaunamas apšvitos dozes ir teikti šią informaciją radiacinę saugą  reguliuojančioms institucijoms bei Europos Komisijai,  pateikė Lietuvos apšvitą patiriančių darbuotojų profesinės apšvitos stebėsenos rezultatus.

2021-10-29
Diagnostinio vaizdo kokybės užtikrinimas vykdant Atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio programą

foto

    Lietuvoje kasmet nustatoma apie 1 500 naujų krūties vėžio atvejų, kurių 43 proc. aptinkama ankstyvojoje vėžio stadijoje. Siekiant kuo daugiau krūties vėžio atvejų nustatyti ankstyvojoje stadijoje, Lietuvoje vykdoma Atrankinės mamografijos patikros dėl krūties vėžio programa, pagal kurią moterys nuo 50 iki 69 m. amžiaus tikrinamos nemokamai. Diagnostika atliekama taikant mamografijos tyrimo metodą – svarbiausią ir informatyviausią vaizdinį krūties piktybinių navikų diagnostikos metodą.

2021-10-27
Radiacinės saugos centras organizuoja nuotolinį seminarą „Radonas gyvenamojoje ir darbo aplinkoje“

foto

    Radiacinės saugos centras kviečia į 2021 m. lapkričio 11 d. 10:00 val.  organizuojamą nuotolinį seminarą „Radonas gyvenamojoje ir darbo aplinkoje“.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s