foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-07-23
Atlikta apšvitą patiriančių darbuotojų 2020 metais gautų apšvitos dozių analizė

foto

Radiacinės saugos centro specialistai kasmet analizuoja apšvitą patiriančių darbuotojų (toliau – darbuotojai) gautas metines apšvitos dozes ir atlieka darbuotojų gautų efektinių ir lygiaverčių dozių vertinimą. Nuolat atliekami profesinės apšvitos dozių matavimai ir gautų efektinių bei lygiaverčių dozių vertinimo rezultatai padeda veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdytojams optimizuoti darbuotojų radiacinę saugą ir nustatyti, kokių radiacinės saugos priemonių reikia imtis, apsaugant juos nuo neigiamo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

2021-07-19
Įvyko Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos pareigūnų mokymai

foto

Liepos 13–16 d. Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 3-osios komandos pareigūnams vedė radiacinės saugos mokymus, kurių tikslas – atnaujinti pareigūnų žinias ir užtikrinti tinkamą jų pasirengimą likviduojant galimos branduolinės ar radiologinės avarijos padarinius.

2021-07-16
Belgijoje dėl vandenilio nuotėkio sustabdytas Dulio atominės elektrinės 2-asis reaktorius

foto

Belgijos Federalinė branduolinės kontrolės agentūra (toliau – FANC) informavo, kad naktį iš liepos 14 d. į liepos 15 d. dėl nustatyto vandenilio nuotėkio generatoriuje rankiniu būdu buvo sustabdytas Dulio atominės elektrinės (toliau – AE) 2-asis reaktorius. Informuojama, kad Dulio AE darbuotojas pastebėjo padidėjusias vandenilio sąnaudas generatoriuje, o tai rodo jo nuotėkį, todėl buvo nuspręsta Dulio AE 2-ąjį reaktorių sustabdyti. Šiuo metu padėtis kontroliuojama. Dulio AE 2-asis reaktorius bus paleistas tik sustabdžius nuotėkį ir nustačius vandenilio nuotėkio generatoriuje priežastį.

2021-07-15
Kviečiame susipažinti su Radiacinės saugos centro 2020 metų veiklos ataskaita

foto

 

Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) yra reguliuojančioji institucija radiacinės saugos klausimais, kurios paskirtis – vykdyti žmonių ir aplinkos apšvitos bei veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, išskyrus branduolinės energetikos srities veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, reguliuojamąją kontrolę.

2021-07-09
Pacientų patiriama apšvita rentgeno diagnostinių ir intervencinės radiologijos procedūrų metu

foto

Radiacinės saugos centras atlieka pacientų patiriamos apšvitos Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau – ASPĮ) stebėseną. Kasmet įvertinama, ar pacientų apšvita atliekant ASPĮ rentgeno diagnostikos ir intervencinės radiologijos procedūras (toliau – procedūros) neviršija nustatytų diagnostinių atskaitos lygių (apie juos daugiau galima paskaityti čia), o viršijimo atveju yra stebima, ar ASPĮ taiko korekcinius veiksmus. Taip pat remiantis stebėsenos rezultatais priimami sprendimai dėl priemonių, skirtų pacientų apšvitai optimizuoti, taikymo.

2021-07-01
Radiacinės saugos centre veiklą pradeda naujas Radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo skyrius

foto

 

Siekdamas užtikrinti efektyvesnį ir greitesnį reagavimą galimų branduolinių ar radiologinių avarijų atvejais Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) reorganizavo savo struktūrą – Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamente buvo įsteigtas Radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo skyrius. Naujasis skyrius savo veiklą pradeda nuo š. m. liepos 1 d.

2021-06-21
Radiacinės saugos centras organizavo seminarą kogeneracinių jėgainių darbuotojams radiacinės saugos klausimais

foto

Lietuvai pereinant prie žiedinės ekonomikos modelio, leidžiančio tausoti gamtos išteklius, atsakingiau vartoti ir mažinti aplinkos taršą atliekomis bei CO2, pastaraisiais metais Lietuvoje pradėtos eksploatuoti net kelios kogeneracinės jėgainės, kuriose šilumos ir elektros gamybai kaip kuras naudojamos išrūšiuotos komunalinės ir pramoninės atliekos. Toks modelis užtikrina didesnį tvarumą tvarkant atliekas, tačiau kelia ir papildomų rizikų

2021-06-16
Lietuva dalyvauja Helsinkio Komisijos Ekspertų grupės radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūros tyrimų veikloje

foto

Š. m. gegužės mėnesį įvyko metinis Helsinkio komisijos Ekspertų grupės radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūroje monitoringo klausimais susitikimas HELCOM MORS EG 11-2021. Susitikime pristatyti ir aptarti 2020 m. vykusių tarplaboratorinių palyginamųjų tyrimų rezultatai, nagrinėta ir aptarta informacija apie Baltijos šalių branduolinės energetikos objektų išmetamas į aplinką radioaktyviąsias medžiagas bei kiti klausimai.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s