foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-05-13
Radiacinės saugos centras dalyvavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose

 

     Š. m. gegužės 12 d. Radiacinės saugos centras kartu su kitomis institucijomis dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD) organizuotose valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“ (toliau – pratybos). Šių pratybų tikslas – tobulinti ir praktiškai įtvirtinti civilinės saugos sistemos subjektų pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju (toliau – Valstybinis planas) numatytas civilinės saugos sistemos subjektų funkcijas, gavus pranešimą apie branduolinę avariją Baltarusijos branduolinėje elektrinėje (toliau – avarija).

 

     Pratybose dalyvavo 16 institucijų, kurios avarijos atveju pagal Valstybinį planą turėtų vykdyti joms numatytas funkcijas. Taip pat pratybose dalyvavo ir visos šalies savivaldybės. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos keliamus pavojus bei prisitaikant prie dėl to kylančių iššūkių, didžioji dalyvių dalis aktyviai dalyvavo nuotoliniu būdu.

 

     Pratybų metu buvo įvertinti institucijų gebėjimai operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie avariją,  atsižvelgiant į Valstybiniame  plane nustatytas funkcijas ir besikeičiančią situaciją, teikti rekomendacijas gyventojams. Tap pat įvertinti gyventojų perspėjimo sistemos veiklą ir pirminės informacijos gyventojams pateikimo organizavimą avarijos metu – gyventojams buvo išsiųstos perspėjimo žinutės į mobiliuosius telefonus, visoje šalies teritorijoje kaukė perspėjimo sirenos, Lietuvos radijo ir televizijos eteryje buvo transliuojamas tekstinis ir balsinis perspėjimo pranešimas.

 

     Radiacinės saugos centras pratybų metu imitavo, kad aplinkos gama dozės galios monitoringo ir ankstyvojo radiacinio perspėjimo sistemos (RADIS) stotys fiksavo jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimą Lietuvoje, prognozavo ir vertino galimą poveikį Lietuvos gyventojams, teikė rekomendacijas dėl apsaugomųjų veiksmų taikymo, pavyzdžiui, skydliaukės blokavimo stabiliuoju jodu, evakavimo, laikino žmonių perkėlimo ir pan.

 

 

     Primename, kad radiacinio fono Lietuvoje stočių teikiamus duomenis nuolatos (24/7) stebi Radiacinės saugos centro specialistai, todėl apie bet kokį gręsiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu aplinkoje, gyventojai būtų informuoti nedelsiant. Taip pat duomenų kitimą gali stebėti ir kiekvienas gyventojas šioje nuorodoje https://www.rsc.lt/radis/.

 

RSC_RADIS

 Vaizdo įrašą galite pamatyti čia.

 

     Daugiau informacijos apie pasiruošimą branduolinei ar radiologinei avarijai galite rasti:


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s