foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-06-21
Radiacinės saugos centras organizavo seminarą kogeneracinių jėgainių darbuotojams radiacinės saugos klausimais

 

     Lietuvai pereinant prie žiedinės ekonomikos modelio, leidžiančio tausoti gamtos išteklius, atsakingiau vartoti ir mažinti aplinkos taršą atliekomis bei CO2, pastaraisiais metais Lietuvoje pradėtos eksploatuoti net kelios kogeneracinės jėgainės, kuriose šilumos ir elektros gamybai kaip kuras naudojamos išrūšiuotos komunalinės ir pramoninės atliekos. Toks modelis užtikrina didesnį tvarumą tvarkant atliekas, tačiau kelia ir papildomų rizikų. Neatmetama tikimybė, jog kartu su komunalinėmis ir pramoninėmis atliekomis į kogeneracines jėgaines gali patekti paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ar radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų, kuriuos sudeginus galima nepagrįsta jėgainės darbuotojų apšvita jonizuojančiąja spinduliuote bei įrenginių ir aplinkos radioaktyvusis užterštumas. Siekiant to išvengti būtina užtikrinti, kad visos į jėgainę patenkančios atliekos būtų tikrinamos specialia dozimetrine įranga. Atlikti tokią patikrą atliekų deginimo įmones įpareigoja Lietuvos Respublikos radiacinės saugos įstatymas.

     Radiacinės saugos centras, siekdamas stiprinti kogeneracinių jėgainių darbuotojų radiacinės saugos žinias, š. m. birželio 17 d. organizavo nuotolinį seminarą komunalinių atliekų deginimo įrenginių darbuotojams aktualiais radiacinės saugos klausimais. Seminare dalyvavo kogeneracinių jėgainių darbuotojai iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.

     Seminaro metu dalyviai buvo supažindinti su jonizuojančiosios spinduliuotės samprata, jos biologiniu poveikiu, įvairia dozimetrine įranga ir jos galimybėmis, jiems pateikti galimų paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ar radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų pavyzdžiai. Dalyviams taip pat pristatyta paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ar radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų kontrolės tvarkos komunalinių atliekų rūšiavimo ir deginimo įrenginiuose praktika užsienio šalyse.

     Džiaugiamės, kad dalyviai aktyviai dalyvavo seminaro metu vykusiose diskusijose ir tikimės, kad gautos žinios jiems buvo naudingos ir šias žinias jie galės taikyti vykdydami radiacinę kontrolę komunalinių atliekų rūšiavimo ir deginimo įrenginiuose.

 

 

Radiacinė kontrolė komunalinių atliekų deginimo įrenginiuose

 

 

 

 


Iliustracijos šaltinis: https://vkj.lt/ziedineekonomika/

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s