foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-07-30
Radiacinės saugos mokymai pateisina juose dalyvaujančių asmenų lūkesčius

 

     Radiacinės saugos mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių saugų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – šaltiniai) naudojimą, apsaugantį apšvitą patiriančius darbuotojus  ir gyventojus nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio sveikatai. Radiacinės saugos mokymus turi išklausyti įvairių sričių darbuotojai, kurie dirba su šaltiniais arba kurių darbas susijęs su paliktųjų radioaktyviųjų šaltinių ir radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų aptikimu. Radiacinės saugos centras (toliau – RSC), vykdydamas kasmetinį radiacinės saugos mokymų kokybės vertinimą, atliko asmenų, dalyvavusių radiacinės saugos mokymuose 2020 m., apklausą. Apklausos rezultatai parodė, kad mokymo įstaigų organizuojamų radiacinės saugos mokymų kokybė įvertinta labai gerai.

 

     91,7 proc. respondentų nuomone, radiacinės saugos mokymų organizavimas – labai geras. Manančių, kad organizavimas labai blogas – nebuvo.

 

-

 

 

     92,5 proc. respondentų nuomone radiacinės saugos mokymų metu lektorių pateikta informacija buvo tinkama. Manančių priešingai nebuvo.

 

-

 

     Pastebėta, kad radiacinės saugos mokymai pateisino didžiosios dalies respondentų lūkesčius, nes vertinančių „netinkamai“ nebuvo.

 

-

 

     Apklauso rezultatai atskleidė, kokios temos, išklausytos radiacinės saugos mokymuose, respondentų nuomone jiems buvo naudingiausios ir mažiausiai naudingos. Naudingiausios temos respondentų nuomone buvo apie darbuotojų, gyventojų ir pacientų radiacinę saugą, o mažiausiai naudingos – apie gyvūnų radiacinę saugą ir branduolio fiziką.

 

     Respondentų nuomonė išsiskyrė įvardinant efektyviausią radiacinės saugos mokymo būdą. Beveik 40 proc. respondentų nuomone efektyviausias radiacinės saugos mokymo būdas yra paskaitos. Diskusijos, darbas grupėse ir praktinis radiacinės saugos mokymas respondentų nuomone buvo mažiau efektyvus – nuo 10 proc. iki 23 poc. Nemaža dalis radiacinės saugos mokymų 2020 m. vyko nuotoliniu būdu, todėl respondentai prie „Kitas variantas“ nurodė, kad jiems efektyviausias nuotolinis radiacinės saugos mokymas.

 

 

-

  

     Dėkojame asmenims, užpildžiusiems radiacinės saugos mokymų kokybės vertinimo anketą. Gauti rezultatai, pateikti pasiūlymai ir pastabos padės mokymo įstaigoms, organizuojančioms radiacinės saugos mokymus, dar labiau pagerinti radiacinės saugos mokymų kokybę.

 

     RSC primena, kad įstaigų, organizuojančių radiacinės saugos mokymus, sąrašą galite rasti čia.

 

     Konsultacijas dėl radiacinės saugos mokymų teikia RSC Avarijų valdymo ir mokymo skyrius į kurį galite kreiptis el. paštu rsc@rsc.lt arba telefonu (8 5) 236 1936 (spauskite 4).


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s