foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-08-13
Įvertinta branduolinės energetikos objektų veikla Lietuvoje

 

     Kaip ir kasmet, Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) įvertino, kokią apšvitą patyrė Lietuvos gyventojai dėl branduolinės energetikos objektų (toliau – BEO) veiklos. Įvertinta radionuklidų, išmestų į aplinką iš Ignalinos atominės elektrinės (toliau – Ignalinos AE), sukelta gyventojų apšvita, taip pat galima gyventojų apšvita dėl Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugykloje laikomų radioaktyviųjų atliekų.

     2020 m. iš Ignalinos AE išmestų į aplinkos orą ir vandenį radionuklidų aktyvumai buvo tokie pat kaip ir ankstesniais metais, kaip parodyta paveiksle. Pastebėta, kad padidėjo tik radioaktyviosios anglies 14C išmetimai ir tai siejama su vykdytais aušinimo ir valymo sistemos strypų iškrovimo iš reaktoriaus aktyviosios zonos darbais. Įvertinus apšvitą nustatyta, kad reprezentanto (gyventojo, kuris patiria didžiausią įmanomą apšvitą) patirta apšvita sudarė tik kelis procentus nuo gyventojams apribotosios apšvitos dozės, reglamentuotos Lietuvos Respublikos teisės aktais, kuri lygi 0,2 mSv per metus. Palyginus su apšvita, kurią gyventojas per metus patiria iš visų gamtinių ir dirbtinių jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (3,2 mSv), BEO nulemta apšvita yra nedidelė visos šios apšvitos dalis (sudaro 0,2 proc.).

 

 

Pasaulinė aplinkos diena

 

     Vykdant uždarytosios Maišiagalos radioaktyviųjų atliekų saugyklos ir teritorijos aplink saugyklą radiologinės būklės stebėseną, matuota aplinkos gama dozės galia, paimti ir atlikti radiologiniai kontrolinių gręžinių vandens ir grunto mėginių tyrimai. Atlikus stebėseną nustatyta, kad radionuklidų į aplinką iš saugyklos teritorijos nepatenka ir jie negali lemti papildomos gyventojų apšvitos.

 

 

Pasaulinė aplinkos dienaPasaulinė aplinkos diena

 

     RSC, atlikdamas BEO galimo poveikio gyventojų apšvitai įvertinimą, stebi, kaip BEO objektai laikosi radionuklidų išmetimo į aplinką planuose nustatytų reikalavimų ir taip užtikrina, kad gyventojai nepatirs didesnės nei teisės aktais reglamentuotos leistinos apšvitos.

 

 


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s