foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-09-16
Lietuvos ir Latvijos radiacinę saugą reguliuojančios institucijos aptarė radioaktyvaus užterštumo sklaidos prognozavimo galimybes įvykus branduolinei avarijai

 

     Š. m. rugsėjo 16 d. įvyko Lietuvos ir Latvijos radiacinę saugą reguliuojančių institucijų nuotolinis susitikimas, skirtas pasidalyti naujausių metodų taikymo patirtimi rengiantis tinkamai reaguoti į galimas radiologines grėsmes.

 

     Susitikimo metu Lietuvos Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) pasidalijo avarijų valdymo sprendimų paramos sistemos (ARGOS) naudojimo patirtimi planuojant Lietuvos veiksmus įvykus avarijai Baltarusijos atominėje elektrinėje esant skirtingo sudėtingumo aplinkybėms. Taip pat diskutuota radioaktyviųjų medžiagų sklaidos aplinkoje prognozavimo branduolinės avarijos atveju proceso neapibrėžties ir efektyvumo gerinimo galimybių klausimais, svarstyti galimi  alternatyvūs radiologinių pasekmių prognozavimo ir perspėjimo sprendimai. Abiejų šalių institucijos sutarė glaudžiau bendradarbiauti pasirengimo galimoms branduolinėms avarijoms srityje bei intensyviau keistis  informacija, turimomis žiniomis bei radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo šalyse patirtimi.

 

     RSC, siekdamas efektyviau ir greičiau reaguoti galimų branduolinių ar radiologinių avarijų atvejais, šiais metais reorganizavo savo struktūrą – Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamente buvo įsteigtas Radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo skyrius. Su skyriaus veikla galite susipažinti čia.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s