foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2021-10-27
Radiacinės saugos centras organizuoja nuotolinį seminarą „Radonas gyvenamojoje ir darbo aplinkoje“

    Radiacinės saugos centras kviečia į 2021 m. lapkričio 11 d. 10:00 val.  organizuojamą nuotolinį seminarą „Radonas gyvenamojoje ir darbo aplinkoje“.

 

    Seminaras yra skirtas civilinės saugos, aplinkos apsaugos, visuomenės sveikatos specialistams ir visuomenės sveikatos biurų darbuotojams. Seminare laukiami ir kiti specialistai, kuriems ši tema yra aktuali.

 

    Radonas (222Ra) tai radioaktyviosios bespalvės ir bekvapės gamtinės dujos. Jos susidaro skylant radžiui (226Ra), kuris, savo ruožtu, yra nuo pat žemės atsiradimo gyvuojančio urano izotopo 238U skilimo grandinės narys. Į patalpas radono dujų gali patekti iš grunto, statybinių medžiagų, vandens, gamtinių dujų ir atmosferos. Lietuvoje pagrindinis radono šaltinis yra gruntas, o gamtinės dujos kyla iš grunto ir kaupiasi statiniuose. Radono patekimo iš grunto į statinius būdai yra ertmės sienose, įtrūkimai rūsio grindyse, statybinės jungtys, grindų tarpai, įtrūkimai sienose bei tarpai tarp vamzdžių. Įkvėpus orą su radonu, alfa dalelės švitina kvėpavimo takų epitelį, gali pažeisti ląsteles ir lemti kvėpavimo takų, plaučių vėžinių susirgimų. Radono lemiama apšvita sudaro vieną trečdalį visos gyventojo patiriamos apšvitos ir lemia apie 17 proc. visų plaučio vėžio susirgimų.

 

    Seminaro metu dalyviai bus supažindinti su informacija apie gamtines radono dujas ir jų poveikį žmogui, radono tyrimais gyvenamojoje ir darbo aplinkoje bei atliktos visuomenės apklausos apie radoną rezultatais.

 

    Seminaro ir atsakymų į dalyvių klausimus trukmė – iki 1 val.

 

    Kviečiame registruotis, išankstinė registracija į seminarą – būtina. Registruotis galite siųsdami laišką el. paštu: agne.ivoskiene@rsc.lt, kuriame nurodykite savo vardą, pavardę ir kontaktinius duomenis. Registruotis į šį renginį galima iki 2021 m. lapkričio 9 d. Užsiregistravusiems dalyviams prieš renginį atsiųsime prisijungimų nuorodas. Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu agne.ivoskiene@rsc.lt.foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s