foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2022-05-25
TATENA ekspertai baigė misiją, kurios metu vertino radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro tvarkymą Lietuvoje

foto

   Gegužės 15–25 d. Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) ekspertai vykdė integruotą peržiūros misiją, kurios tikslas – įvertinti radioaktyviųjų atliekų ir panaudoto branduolinio kuro tvarkymą bei Ignalinos atominės elektrinės eksploatavimo nutraukimą (angl. Integrated Review Service for Radioactive Waste and Spent Fuel Management, Decommissioning and Remediation (ARTEMIS).

2022-05-23
Informuojame, kad Europos Komisijos radiologinio monitoringo platformoje (EURDEP) vyks atnaujinimo darbai

foto

   Radiacinės saugos centras praneša, kad gegužės 24–25 d. dėl serverio atnaujinimo darbų galimi Europos Komisijos radiologinio monitoringo platformos (EURDEP) sutrikimai.

   Norime nuraminti gyventojus, kad Radiacinės saugos centro specialistai radiacinį foną Lietuvoje nuolat stebi (24/7) įprastu rėžimu tik jiems skirtoje sistemoje, todėl informaciją apie bet kokius gamtinio fono pakitimus atsakingoms institucijoms ir gyventojams pateiktume nedelsdami.

2022-05-20
Organizuotas seminaras Lietuvos orlaivių įgulų narių radiacinės saugos klausimais

foto

   Kosminė erdvė – vienas iš jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių, priklausančių gamtinės apšvitos šaltinių grupei. Kosminės spinduliuotės nulemta apšvita tam tikrų profesijų darbuotojams (orlaivių įgulų nariams – pilotams, stiuardesėms) yra reikšminga, palyginti su kitais apšvitos šaltiniais, todėl sukurti kontrolės mechanizmai, kuriais siekiama reguliuoti tokių darbuotojų patiriamą apšvitą.

 

2022-05-19
Gaisrai Černobylio zonoje pavojaus Lietuvos nekelia

foto

   Pranešame, kad gaisrai Černobylio zonos miškuose Lietuvai pavojaus nekelia, radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs.

   Kalio jodido tablečių dėl šių gaisrų vartoti nereikia.

   Primename, kad Radiacinės saugos centro specialistai nuolat (24/7) stebi gamtinį foną ir apie bet kokį gresiantį pavojų, susijusį su radioaktyviųjų medžiagų pasklidimu Lietuvoje, nedelsdami informuos atsakingas institucijas ir gyventojus.

2022-05-16
Radiacinės saugos centro specialistų parengtas užduotis sprendė Pilietiškumo žaidynių dalyviai

foto

   Gegužės 14 d., minint 50-ąsias Romo Kalantos žūties metines, Kauno VI forte vyko interaktyvios Pilietiškumo žaidynės „Aš esu pareiga“. Jose jėgas suvienijo įvairios institucijos, tarp jų ir Radiacinės saugos centras (toliau – RSC).

2022-05-09
Radiacinės saugos centro specialistai dalyvavo Europos dienos šventėje

foto

  

   Praėjusį savaitgalį Vilniuje vyko Europos dienos šventė, kurioje dalyvavo Europos šalių ambasados bei įvairios valstybės institucijos, tarp jų ir Radiacinės saugos centras (toliau – RSC).

2022-05-05
Radiacinės saugos centro specialistei suteiktas Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas ir įteiktas apdovanojimas

foto

   Gegužės 4 d. Vilniaus rotušėje vyko iškilminga Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuota Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų ceremonija.

   Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Radiacinės saugos centro Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamento Gyventojų apšvitos stebėsenos skyriaus vedėjai Rimai Ladygienei suteikė Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą ir įteikė Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo garbės ženklą.

2022-05-03
Kviečiame Mažeikių, Skuodo ir Akmenės rajonų savivaldybių gyventojus ir darbdavius registruotis nemokamiems radono patalpų ore tyrimams

foto

   Radonas yra gamtinės radioaktyviosios dujos, kurios kyla iš grunto ir kaupiasi statiniuose. Didžiausią žmogaus apšvitos dalį lemia radono skilimo produktai, kurie spinduliuoja alfa daleles. Įkvėpus oro su radonu, alfa dalelės švitina kvėpavimo takų epitelį, gali pažeisti ląsteles ir lemti kvėpavimo takų, plaučių vėžinių susirgimų ir genetinių pakitimų. Radono dujos yra vienas didžiausių Lietuvos gyventojų apšvitos šaltinių, radono lemiama apšvita sudaro vieną trečdalį visos gyventojo patiriamos apšvitos ir lemia apie 14 proc. visų plaučių vėžio susirgimų.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s