foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-05-13
Radiacinės saugos centras dalyvavo valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose

foto

Š. m. gegužės 12 d. Radiacinės saugos centras kartu su kitomis institucijomis dalyvavo Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos (toliau – PAGD) organizuotose valstybinio lygio civilinės saugos funkcinėse pratybose „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“ (toliau – pratybos).

2021-05-07
Civilinės saugos pratybos: bus tikrinama, kaip tarnybos pasirengusios reaguoti į branduolinę avariją

foto

 

Kitą savaitę Vidaus reikalų ministerija su Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu (PAGD) organizuoja valstybinio lygio civilinės saugos funkcines pratybas.

Anot vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, šiose pratybose bus vertinamas institucijų gebėjimas operatyviai perduoti ir atnaujinti informaciją apie branduolinę avariją. Be to, bus tikrinama gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos (GPIS) veikla ir tai, kaip teikiama pirminė informacija bei rekomendacijos gyventojams.

2021-05-04
Radiacinės saugos centro specialistai stiprina žinias radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos srityje

foto

Policijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos padalinių (Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“, Lietuvos kelių policijos tarnybos, Lietuvos policijos mokyklos, apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų) pareigūnai, darbuotojai, dirbantys su I, II, III pavojingumo kategorijų radioaktyviaisiais šaltiniais, asmenys atsakingi už I, II, III pavojingumo kategorijų radioaktyviųjų šaltinių fizinę ir (ar) radiacinę saugą ir Radiacinės saugos centro specialistai dalyvavo seminare tema: „Reagavimas į fizinės saugos įvykius“.

2021-04-29
Netrukus įsigalios atnaujintos radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos taisyklės

foto

Branduolinis saugumas – vienas svarbiausių saugumo politikos aspektų visame pasaulyje. Branduolinio saugumo grėsmė, tokia kaip branduolinių ginklų platinimas į jų neturinčias šalis bei branduolinis terorizmas, ilgainiui nė kiek nemažėja, bet priešingai – tobulėjant technologijoms, kyla vis daugiau naujų iššūkių, kuriuos būtina spręsti.

2021-04-26
35-eri metai po Černobylio atominės elektrinės avarijos

foto

1986 m. balandžio 26 d. Ukrainoje įvyko avarija Černobylio atominės elektrinės (toliau – Černobylio AE) ketvirtajame bloke. Tai iki šiol yra sunkiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje pagal žuvusių ir nukentėjusių nuo jos pasekmių žmonių skaičių bei pagal ekonominę žalą.

2021-04-20
Radiacinės saugos centro organizuoto seminaro metu aptarti aktualūs radiacinės saugos klausimai

foto

2021 m. balandžio 20 d. Radiacinės saugos centro Radiacinės saugos priežiūros skyriaus specialistai organizavo seminarą asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams ir asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos keliamus pavojus bei prisitaikant prie dėl to kylančių iššūkių, seminaras tema: „Aktualūs radiacinės saugos klausimai asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams ir asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą“, vestas nuotoliniu būdu.

2021-04-12
Metalo laužo perdirbimo įmonėse rasti „radioaktyvūs konteineriai“

foto

Radiacinės saugos centras dalijasi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) paskelbtu pranešimu apie Belgijoje 2-ose skirtingose atliekų tvarkymo įmonėse aptiktus 7 radioaktyviosiomis medžiagomis užterštus konteinerius.

2021-04-08
Radiacinis fonas Lietuvoje: kas tai ir kaip matuojama

foto

 

Vis dažniau girdime, kad radiacinio fono matavimo duomenis galime stebėti Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) svetainėje arba paspaudę nuorodą: https://www.rsc.lt/radis/, tačiau ar žinome, kas yra radiacinis fonas, nuo ko jis padidėja, iš kur ir kaip atsiranda.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s