foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2020-04-24
Prisimenant Černobylio atominės elektrinės avariją: branduolinės avarijos, jų pavojai gyventojų sveikatai ir aplinkai

foto

    Balandžio 26 dieną prisimename vieną didžiausių pastarųjų dešimtmečių tragedijų – 1986 m. įvykusią avariją Černobylio atominėje elektrinėje. Pagrindiniai veiksniai, nulėmę avariją: reaktorius neatitiko saugumo reikalavimų ir turėjo pavojingų konstrukcinių ypatumų, buvo žema branduolinio saugumo kultūra, personalas padarė daug klaidų ir pažeidė galiojančias reaktoriaus eksploatavimo instrukcijas.

 

   Tai didžiausia tokio tipo avarija visoje branduolinės energetikos istorijoje tiek pagal žuvusiųjų ir nukentėjusiųjų nuo jos pasekmių žmonių skaičių, tiek pagal ekonominę žalą. Šios avarijos metu radioaktyviosiomis medžiagomis buvo užterštos didžiulės teritorijos, daugybė gyventojų ir avarijos likviduotojų patyrė dideles jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos dozes.

 

2020-04-03
Karščiavimo klinikose būtina laikytis radiacinės saugos reikalavimų

foto

   Radiacinės saugos centras, reaguodamas į viešai skelbiamą informaciją apie tai, kad kai kuriose Lietuvos savivaldybėse jau pradeda veikti vadinamosios karščiavimo klinikos, kuriose viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams atliekami išsamesni tyrimai, apimantys ir krūtinės ląstos rentgenografinį tyrimą, atkreipia dėmesį, kad atliekant tyrimus būtina laikytis radiacinės saugos reikalavimų.

 

2020-03-18
Gyventojai gali savarankiškai gilinti žinias radiacinės saugos srityje

foto

   Radiacinės saugos centras stebi intensyvėjantį visuomenės domėjimąsi radiacine sauga, jos svarba kasdieniame gyvenime ir siekia šviesti Lietuvos gyventojus radiacinės saugos klausimais, todėl, bendradarbiaudamas su Tarptautine atominės energijos agentūra, parengė gyventojams skirtus mokomuosius modulius „Kas yra jonizuojančioji spinduliuotė?“ ir „Radiologinės ir branduolinės avarijos“.

2020-03-16
Radiacinės saugos centras konsultacijas teiks tik nuotoliniu būdu

foto

 

    Lietuvos Respublikos Vyriausybei Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbus karantino režimą dėl koronaviruso (COVID-19) grėsmės, nuo 2020 m. kovo 16 d. Radiacinės saugos centras konsultacijas teiks tik nuotoliniu būdu telefonu tel. Nr. (8 5) 236 1936 ar elektroniniu paštu.

 

   Prašymai ir dokumentai priimami nuotoliniu būdu el. paštu rsc@rsc.lt, raštu arba naudojantis e.pristatymo elektronine sistema.

 

   Taip pat informuojame, kad siekiant vengti fizinio kontakto karantino metu individualieji dozimetrai, skirti darbuotojų apšvitos stebėsenai, Radiacinės saugos centre nebus keičiami. Individualiųjų dozimetrų nešiojimo laikas pratęsiamas iki karantino sustabdymo dienos.

 

 

   Saugokime vieni kitus ir būkime sveiki!

2020-03-06
Radiacinės saugos centre vyko kartu su TATENA organizuoti nacionaliniai kursai, skirti būsimiems medicininės radiologijos klinikinių auditų grupių nariams

foto

    Kovo 2–6 d. Radiacinės saugos centre vyko Radiacinės saugos centro kartu su Tarptautine atominės energijos agentūra (TATENA) organizuoti nacionaliniai mokymo kursai, kurie organizuoti vykdant TATENA finansuojamą nacionalinį projektą LIT6006 „Pacientų radiacinės saugos, atliekant spindulinės terapijos ir branduolinės medicinos procedūras, užtikrinimo gerinimas tobulinant valstybinę priežiūros sistemą, parengiant ir ligoninėse įdiegiant standartizuotas kokybės laidavimo ir kokybės kontrolės bandymų procedūras“.

2020-02-21
Organizuotas seminaras LSMUL Kauno klinikų medicinos pagalbos darbuotojams

foto

    Vasario 20 d. Radiacinės saugos centro specialistai Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų medicinos pagalbos darbuotojams vedė seminarą, kurio tikslas – medicinos darbuotojus supažindinti su radiacine sauga teikiant pagalbą asmenims, nukentėjusiems nuo branduolinės ar radiologinės avarijos.

2020-02-18
Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje atliktas radiacinės saugos vertinimas

foto

   Radiacinės saugos centro specialistai įvertino radiacinės saugos priemones vienoje Klaipėdos jūrų krovinių kompanijų, kurioje vykdoma žaliavų – apatito iš Afrikos žemyno krova ir sandėliavimas.

2020-01-27
Pramonės įmonėse, kuriose gali būti naudojamos medžiagos, turinčios gamtinių radioaktyviųjų medžiagų, vertinama radiacinė sauga

foto

    Įprasta manyti, kad gyventojams pavojų kelia atominės elektrinės, radioaktyviųjų atliekų saugyklos ar medicinoje naudojami rentgeno aparatai. Tačiau gyventojai apšvitą gali patirti ir dėl kai kuriose pramonės srityse naudojamų žaliavų ar medžiagų, turinčių gamtinių radioaktyviųjų medžiagų.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s