foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2016-09-09
Radiacinės saugos centras plečia radiologinių tyrimų sritis

     Viena iš Radiacinės saugos centro (RSC) veiklos funkcijų – būti pasirengus atlikti visus reikiamus radiologinius tyrimus ir bandymus įgyvendinant valstybinę radiacinės saugos priežiūrą, užtikrinti Lietuvos gyventojų saugą nuo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio ir teikti praktinę pagalbą kitoms valstybės bei savivaldybių įstaigoms, juridiniams ir fiziniams asmenims radiacinės saugos srityje.

 

     Vykdydamas šią funkciją, RSC siekia plėsti akredituotų tyrimų ir bandymų spektrą. 2016 m. birželio 17 d. Nacionalinio akreditacijos biuro prie Ūkio ministerijos (NAB) ekspertų grupė išorės audito metu teigiamai įvertino RSC atliekamus tyrimus ir bandymus ir 2016 m. rugpjūčio 29 d. NAB sprendimu Nr. AK-102 patvirtino RSC akreditavimą LST EN ISO/IEC 17025:2005 atitikčiai. Naujai akredituoti tričio tūrinio aktyvumo ir visuminio beta aktyvumo tyrimai vandenyje, individualiuose dozimetruose sukauptų dozių ekvivalento Hp(3) (akių apšvitai įvertinti)ir paviršiaus taršos matavimo alfa, beta ir gama spinduoliais tyrimai.

 

     RSC taip pat atlieka anksčiau akredituotus tyrimus nustatydamas gama spinduolių ir stroncio aktyvumą aplinkos biologiniuose ir kitų rūšių maisto produktuose, visuminio alfa aktyvumą vandenyje ir individualiosios dozės ekvivalentus Hp(10) ir Hp(0,07). Akredituoti rentgenodiagnostikos aparatų bandymai užtikrina, kad rentgenodiagnostikos aparatai dirbtų patikimai ir pacientų gaunama medicininė apšvita būtų optimizuota. Akredituotais rentgenodiagnostikos aparatų bandymais įvertinama anodinė įtampa (nuokrypis nuo vardinės vertės, pasikartojimas, pastovumas), ekspozicijos trukmė (nuokrypis nuo vardinės vertės, pasikartojimas), dozė (pasikartojimas, pastovumas, dozės teisiškumas, dozės išeiga, pusvertės sluoksnio storis, dozės ir ploto sandaugos nuokrypis nuo vardinės vertės) bei kiti svarbūs aparatų veiklos parametrai.

 

     RSC atliekami tyrimai pripažįstami ir tarptautiniu mastu. Pastaraisiais metais akredituotos veiklos paslaugomis naudojasi įvairios Latvijos ir Estijos institucijos.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s