foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2017-01-25
Radiacinės saugos centras kviečia savivaldybes bendradarbiauti ieškant galimai pamirštų ar paliktų radioaktyviųjų šaltinių

     Teritorijose, kuriose ankstesniais metais buvo įsikūrę sovietinės armijos daliniai ar kitos paskirties įmonės, galėjo būti naudojamos įvairios, taip pat ir radioaktyviosios medžiagos.

 

    Siekdami apsaugoti gyventojus nuo galimos jonizuojančiosios spinduliuotės rizikos bei norėdami nustatyti galimai užterštas teritorijas 2013 m. Radiacinės saugos centro specialistai kreipėsi į visų Lietuvoje esančių 60 savivaldybių administracijas, prašydami nurodyti teritorijas, kuriose, jų turimais duomenimis ar įtarimu būtų tikslinga atlikti pamirštų ar paliktų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškas.

 

    Aštuonios savivaldybės (Kalvarijos, Kauno, Kretingos, Pagėgių, Panevėžio, Raseinių, Šilutės ir Tauragės) informavo, kad jų teritorijose buvo įsikūrę sovietų armijos daliniai, apie kurių veiklą mažai žinoma, tačiau tikėtina, kad šių dalinių veikloje buvo naudojami jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai. Būtent šių savivaldybių nurodytose teritorijose 2014–2016 m. buvo atliktos paieškos, siekiant įvertinti, ar teritorijose nėra paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir užterštumo radioaktyviosiomis medžiagomis.

 

    Radiacinės saugos centro specialistams ištyrus įvardintas teritorijas, paliktųjų šaltinių ar radioaktyviojo užterštumo nenustatyta. Paieškos darbuose dalyvavo ir šių savivaldybių atstovai, kurie informuoti apie paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių atsiradimo problemą, jiems perduota Radiacinės saugos centro šia tema išleistų leidinių, o atlikus tyrimus – pateiktos paieškų ataskaitos. Su paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškos gyvenamojoje aplinkoje 2014–2016 m. apžvalga galite susipažinti paspaudę nuorodą.

 

     Paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškos darbai bus tęsiami ir ateinančiais metais. Savivaldybių administracijos atstovams siūlome pasinaudoti galimybe atlikti paliktųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių paieškas jų nurodytose teritorijose. Apie galimybę pasitikrinti teritorijas siūlome informuoti teritorijų, kuriose buvo įsikūrusių sovietinės armijos dalinių ar kitos paskirties įmonių, perduotų privatiems asmenims, valdytojus.

 

    Gyventojus, kuriems gali kilti įtarimų dėl galimai palikto šaltinio ar radioaktyvaus užterštumo jų gyvenamojoje aplinkoje, RSC prašo kreiptis adresu Vilniuje, Kalvarijų 153, telefonu 2 36 19 36 arba elektroniniu paštu: rscATrsc.lt.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s