foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2017-09-20
Į metalų laužą patenka radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų detalių

     Rugsėjo 18 d. UAB „EMP recycling“ atstovas informavo Radiacinės saugos centrą apie UAB „EMP recycling“ teritorijoje (Galinės k., Vilniaus rajono savivaldybė) rastą stačiakampio formos nerūdijančio plieno detalę (sietą), skleidžiančią padidėjusią jonizuojančiąją spinduliuotę. Detalė, skleidžianti padidėjusią jonizuojančiąją spinduliuotę, rasta atliekant atgabento metalų laužo patikrą. Nerūdijančio plieno detalė buvo atskirta nuo neužteršto metalų laužo, įdėta į atskirą konteinerį, pažymėtą „STOP“ juosta, ir saugoma atokioje vietoje, toliau nuo dirbančiųjų.

 

    Radiacinės saugos centro specialistai, nuvykę į įvykio vietą, atliko radiologinius matavimus ir nustatė, kad rasta nerūdijančio plieno detalė užteršta 226Ra radionuklidais. Nustatyta gama dozės galia pavojaus gyventojų sveikatai ir aplinkos taršai nesukėlė. UAB „EMP recycling“ administracijai nurodyta užtikrinti užterštos nerūdijančio plieno detalės fizinę saugą iki kol jos pasiimti atvyks VĮ Radioaktyviųjų atliekų tvarkymo agentūros atstovai.

 

    Radiacinės saugos centras primena, kad, nenustačius rastų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių šeimininko, radioaktyviosiomis medžiagomis užterštas metalų laužas ir rasti radioaktyvieji šaltiniai tvarkomi valstybės lėšomis. Metalų laužą superkančios įmonės, aptikusios radioaktyviosiomis medžiagomis užteršto metalų laužo ar bet kokį prietaisą, įrenginį ar kitą nežinomos paskirties daiktą, pažymėtą jonizuojančiosios spinduliuotės ženklu, arba įtariančios, kad jis gali būti užterštas radioaktyviosiomis medžiagomis, apie tai turi informuoti Radiacinės saugos centrą.foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s