foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2017-10-20
TATENA patarėjų misija gerai įvertino esamą fizinės saugos režimą Lietuvoje

     Spalio 20 d. Lietuvoje įvyko Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) fizinės saugos patarėjų misijos (toliau – IPPAS misija) baigiamasis susitikimas. TATENA ekspertai esamą branduolinės energetikos objektų, branduolinių ir kitų radioaktyviųjų medžiagų fizinės saugos režimą Lietuvoje įvertino kaip brandų ir gerai išvystytą, taip pat pateikė rekomendacijas ir pasiūlymus, kurias sritis dar reikėtų tobulinti.

 

     TATENA ekspertai pažymėjo, kad fizinės saugos režimas Lietuvoje atitinka tarptautinius branduolinio saugumo reikalavimus ir rekomendacijas, nuosekliai tobulinamas teisinis reglamentavimas apima visas veiklos sritis. Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) ir Radiacinės saugos centras (RSC) tinkamai prižiūri, kad licencijų turėtojų veikla atitiktų nustatytus saugumo reikalavimus.

 

    „Lietuva demonstruoja atsakingą požiūrį į branduolinio saugumo ir jo gerinimo įsipareigojimų vykdymą, nuosekliai taiko TATENA branduolinio saugumo rekomendacijas ir įgyvendina patariamųjų misijų rekomendacijas,” pažymėjo Muchamadas Khalikas (Muhammad Khaliq), TATENA Branduolinės saugos ir saugumo departamento Branduolinio saugumo skyriaus Medžiagų ir objektų saugumo padalinio vadovas, atkreipdamas dėmesį, kad IPPAS misija į Lietuvą buvo pakviesta jau trečiąjį kartą.

 

    „IPPAS misijos, kaip ir praėjusiais metais vykusios IRRS misijos, ekspertai visapusiškai įvertino mūsų šalyje veikiančią sistemą branduolinės energetikos objektų ir veiklos saugumui užtikrinti. Pateiktos rekomendacijos ir pasiūlymai padės tobulinti esamą fizinės, taip pat branduolinės ir radiacinės, saugos sistemą pagal tarptautinius reikalavimus ir geriausią praktiką,“ sakė VATESI viršininkas Michailas Demčenka.

 

    RSC direktoriaus Albino Mastausko teigimu, ekspertų rekomendacijos ir pasiūlymai padės toliau gerinti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių apsaugą, nacionalinę teisės ir reglamentavimo infrastruktūrą, propaguoti saugumo kultūrą ir skatinti priežiūros institucijų bei jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių turėtojų švietimą ir mokymą.

 

   IPPAS misijos ekspertų komandą sudarė atstovai iš Didžiosios Britanijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Nyderlandų Karalystės, Prancūzijos, Rumunijos, Slovėnijos ir Vengrijos.

 

    Spalio 9–20 d. Lietuvoje vyko pilnos apimties IPPAS misija, kurios metu ekspertai vertino visas sritis pagal penkis galimus IPPAS misijos modulius: fizinę saugą reglamentuojančius šalies teisės aktus (1-asis modulis), branduolinės energetikos objektuose įdiegtas bei branduolinių medžiagų ar jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių naudojimo ar transportavimo metu taikomas saugumo priemones (2-asis, 3-asis, 4-asis moduliai) ir branduolinės energetikos objektų kibernetinio saugumo užtikrinimo priemones (5-asis modulis).

 

    TATENA paskelbtas pranešimas apie IPPAS misiją Lietuvoje anglų kalba: https://www.iaea.org/newscenter/pressreleases/iaea-completes-nuclear-security-advisory-mission-in-lithuania

 

Nuotraukos autorius VATESI.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s