foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2018-01-04
Radiacinės saugos centras kviečia savivaldybes patikrinti teritorijas dėl radioaktyviųjų medžiagų

     Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) kviečia savivaldybes bei privačius asmenis, įsigijusius teritorijas, kurias anksčiau naudojo sovietinės armijos daliniai ar buvo įrengtos sovietinės gamyklos, patikrinti, ar teritorijose nėra paliktųjų uždarųjų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir radioaktyviosiomis medžiagomis užterštų objektų (toliau – šaltinių).

 

    Ankstesniais metais Lietuvoje taip pat vykdytos šaltinių paieškos ir, vienoje patikrintų teritorijų nustačius užterštumą radioaktyviuoju radžiu Ra-226, buvo imtasi radiacinės saugos priemonių siekiant apsaugoti gyventojus nuo galimos apšvitos. RSC specialistai šaltinių paieškai naudoja pačią moderniausią įrangą. Šaltiniams aptikti judant automobiliu yra naudojama mobili jonizuojančiąją spinduliuotę aptinkanti sistema, o tuo atveju, jeigu teritorija yra nedidelė ar nėra galimybės joje važiuoti automobiliu, RSC specialistai naudoja didelio jautrumo nešiojamus radiologinius prietaisus.

 

    2017 m. atliktos šaltinių paieškos Vilniaus mieste buvusioje Kuro aparatūros gamyklos teritorijoje bei Vilniaus rajono Lentvario seniūnijos teritorijoje. Lentvario seniūnijoje buvo tikrinami šiuo metu jau uždaryti Fabriko ir Vokės gatvės sankirtoje esantis bei Kariotiškių sąvartynai. Taip pat buvo ištirta viena teritorija, kurioje buvo įsikūręs sovietinės armijos dalinys.

 

    Savivaldybių administracijos atstovus ar privačius asmenis, kurie mano, kad savivaldybės ar privačioje teritorijoje yra tokių vietų, kuriose reikėtų atlikti šaltinių paiešką, prašome apie tai informuoti RSC.foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s