foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2015-02-20
Dantų rentgeno aparato nuoma neatleidžia nuo prievolės vykdyti radiacinės saugos reikalavimus
Vis dažniau pasitaiko atvejų, kai licencijos turėtojai, pažeisdami radiacinę saugą reglamentuojančius teisės aktų reikalavimus, odontologijos kabinetus su darbui reikalingais dantų rentgeno aparatais išnuomoja kitiems ūkio subjektams. Tokie licencijos turėtojai pamiršta jiems nustatytas prievoles, t. y. išnuomoja patalpas su dantų rentgeno aparatais neįsitikinę, ar nuomininkai turi licenciją verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (licenciją), Radiacinės saugos centrui (RSC) nepraneša apie pasikeitusias licencijos galiojimo sąlygas, neteikia informacijos apie dantų rentgeno aparatus Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registrui (Registrui). Tokie licencijos turėtojų veiksmai sudaro prielaidas nuomininkams nelegaliai verstis veikla su dantų rentgeno aparatais ir kelia grėsmę darbuotojų ir pacientų sveikatai.

Vasario mėnesį už tokius pažeidimus nubausti keturi ūkio subjektai. UAB „Naujamiesčio odontologijos klinika“ ir UAB „RS klinika“ RSC neinformavo apie pasikeitusias licencijos galiojimo sąlygas, t. y. nepranešė, kad išnuomojo klinikų patalpas su darbui reikalingais dantų rentgeno aparatais. UAB „RS klinika“ taip pat nepateikė prašymo sustabdyti licencijos verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais galiojimą. UAB Vytauto Tamošiūno ir Justinos Jakutienės odontologijos klinika „Amicus Dentis“ ir UAB „City-dent“, įsikūrę naujose patalpose ir perėmę dantų rentgeno aparatus, rengėsi dirbti su dantų rentgeno aparatais neturėdami tam licencijos. RSC specialistai, įvertinę susidariusią situaciją ir atlikę valstybinės radiacinės saugos priežiūros patikrinimus, aukščiau minėtiems ūkio subjektams taikė administracinio poveikio priemones ir užplombavo dantų rentgeno aparatus.

Vasario mėnesį taip pat taikytos poveikio priemonės už kitus radiacinės saugos reikalavimų pažeidimus:

1. UAB „DANTŲ HARMONIJA - DENTAL HARMONY“ asmeniui, atsakingam už radiacinę saugą, skirta bauda už tai, kad neatlikti dviejų dantų rentgeno aparatų periodiniai darbo vietų matavimai, kokybės kontrolės bandymai, neatnaujinta panoraminės įrangos techninės priežiūros sutartis;
2. UAB „Dantų alėja“ asmeniui, atsakingam už radiacinę saugą, skirta bauda už tai, kad neatliekama dantų rentgeno aparato techninė priežiūra.
3. Eglės Čiukienės stomatologijos kabineto asmeniui, atsakingam už radiacinę saugą, surašytas administracinių teisės pažeidimo protokolas ir skirta bauda už tai, kad neatliekama periodinė dantų rentgeno aparato techninė priežiūra.
 
Primename, kad ūkio subjektai, besiverčiantys odontologijos praktika ir dirbantys su dantų rentgeno aparatais, privalo teisės aktuose nustatyta tvarka gauti licenciją, apie visus licencijavimo sąlygų pasikeitimus informuoti RSC ir teikti informaciją Registrui.

Atkreipiame dėmesį, kad be RSC išduotos licencijos draudžiama naudoti jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinius.

Radiacinės saugos įstatyme ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. rugsėjo 25 d. nutarimu Nr. 653 patvirtintose Veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės licencijavimo taisyklėse yra nustatytos licencijos išdavimo sąlygos bei tvarka.

Dokumentų, kurių reikia licencijai gauti ir licencijos priedui pakeisti, rengimo tvarka reglamentuota RSC direktoriaus 2011 m. lapkričio 28 d. įsakyme Nr. 82V „Dėl Dokumentų, kurių reikia licencijai ar laikinajam leidimui verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais gauti ir licencijos ar laikinojo leidimo verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais priedui pakeisti, rengimo tvarkos aprašo ir dokumentų formų patvirtinimo“ (Aprašas).

Daugiau informacijos rasite RSC svetainėje Verslui > Licencijų ar laikinųjų leidimų išdavimas > Licencijos verstis veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais išdavimas.
 
Visais atvejais, kai keičiasi licencijos galiojimo sąlygos, būtina RSC pateikti prašymą pakeisti turimos licencijos priedą ir kitą radiacinės saugos požiūriu svarbią informaciją, kurios apimtį ir turinį (priklauso nuo konkrečių pasikeitimų), reglamentuoja Aprašas. Tik raštu gavus teigiamą sprendimą ir pakeistąjį licencijos priedą, galimą tęsti licencijuojamą veiklą naujomis licencijos galiojimo sąlygomis. Daugiau informacijos, rasite čia.

Ūkio subjektai privalo pateikti informaciją Registrui:
 
  • gavę, įsigiję (ar išsinuomavę) rentgeno aparatą, rentgeno vamzdį, arba perkėlę juos į kitą padalinį, per 10 darbo dienų turi pateikti RSC Pranešimą apie jonizuojančiosios spinduliuotės generatorių arba dalelių greitintuvą (1 priedas);
  • pardavę ar kitaip perdavę (pvz., išnuomavę) rentgeno aparatą, rentgeno vamzdį, per 10 darbo dienų pateikia Pranešimą apie parduotą (perduotą) jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinį (5 priedas).
  • pranešimų formas galite rasite čia.
 
RSC artimiausiu metu planuoja atlikti patalpas su dantų rentgeno aparatais nuomojančių ūkio subjektų patikrinimus.
RSC, siekdamas išvengti galimų radiacinės saugos reikalavimų pažeidimų, nuolat rengia ūkio subjektams seminarus aktualiais radiacinės saugos reikalavimų įgyvendinimo klausimais. Taip pat ūkio subjektai gali konsultuotis ir prašyti metodinės pagalbos, kuri yra neatsiejama ūkio subjektų veiklos priežiūros dalis. Viešosios konsultacijos įvairiais radiacinės saugos klausimais verslui skelbiamos RSC interneto svetainėje Viešosios konsultacijos > Verslui.

Kilus klausimų prašome kreiptis šiais adresais:

RSC Radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyrius
Kalvarijų g. 153, Vilnius, tel. (8 5) 210 58 17, faks. (8 5) 276 36 33 arba el. paštu rscATrsc.lt
RSC Kauno radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyrius
Aušros g. 44, Kaunas, tel. (8 37) 33 37 60, faks. (8 37) 32 80 17 arba el. paštu kaunasATrsc.lt
RSC Klaipėdos radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyrius
Bijūnų g. 6, Klaipėda, tel. (8 46) 38 33 08, faks. (8 46) 30 01 30 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt
RSC Šiaulių radiacinės saugos priežiūros ir kontrolės skyrius
Vilniaus g. 229, Šiauliai, tel. (8 41) 52 46 44, faks. (8 41) 50 20 01 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt 

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s