foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-07-09
Pacientų patiriama apšvita rentgeno diagnostinių ir intervencinės radiologijos procedūrų metu

foto

Radiacinės saugos centras atlieka pacientų patiriamos apšvitos Lietuvos asmens sveikatos priežiūros įstaigose (toliau – ASPĮ) stebėseną. Kasmet įvertinama, ar pacientų apšvita atliekant ASPĮ rentgeno diagnostikos ir intervencinės radiologijos procedūras (toliau – procedūros) neviršija nustatytų diagnostinių atskaitos lygių (apie juos daugiau galima paskaityti čia), o viršijimo atveju yra stebima, ar ASPĮ taiko korekcinius veiksmus. Taip pat remiantis stebėsenos rezultatais priimami sprendimai dėl priemonių, skirtų pacientų apšvitai optimizuoti, taikymo.

2021-07-01
Radiacinės saugos centre veiklą pradeda naujas Radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo skyrius

foto

 

Siekdamas užtikrinti efektyvesnį ir greitesnį reagavimą galimų branduolinių ar radiologinių avarijų atvejais Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) reorganizavo savo struktūrą – Ekspertizės ir apšvitos stebėsenos departamente buvo įsteigtas Radiacinio pavojaus stebėjimo ir perspėjimo skyrius. Naujasis skyrius savo veiklą pradeda nuo š. m. liepos 1 d.

2021-06-21
Radiacinės saugos centras organizavo seminarą kogeneracinių jėgainių darbuotojams radiacinės saugos klausimais

foto

Lietuvai pereinant prie žiedinės ekonomikos modelio, leidžiančio tausoti gamtos išteklius, atsakingiau vartoti ir mažinti aplinkos taršą atliekomis bei CO2, pastaraisiais metais Lietuvoje pradėtos eksploatuoti net kelios kogeneracinės jėgainės, kuriose šilumos ir elektros gamybai kaip kuras naudojamos išrūšiuotos komunalinės ir pramoninės atliekos. Toks modelis užtikrina didesnį tvarumą tvarkant atliekas, tačiau kelia ir papildomų rizikų

2021-06-16
Lietuva dalyvauja Helsinkio Komisijos Ekspertų grupės radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūros tyrimų veikloje

foto

Š. m. gegužės mėnesį įvyko metinis Helsinkio komisijos Ekspertų grupės radioaktyviųjų medžiagų Baltijos jūroje monitoringo klausimais susitikimas HELCOM MORS EG 11-2021. Susitikime pristatyti ir aptarti 2020 m. vykusių tarplaboratorinių palyginamųjų tyrimų rezultatai, nagrinėta ir aptarta informacija apie Baltijos šalių branduolinės energetikos objektų išmetamas į aplinką radioaktyviąsias medžiagas bei kiti klausimai.

2021-06-11
Parengta maisto produktų, jų žaliavų, geriamojo vandens ir iš aplinkos gautos išorinės apšvitos stebėsenos ataskaita

foto

Gyventojų apšvitos stebėsena dėl gamtinių ir dirbtinių radionuklidų maiste ir jo žaliavose bei geriamajame vandenyje vertinama kiekvienais metais, siekiant užtikrinti visuomenės sveikatos apsaugą nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio. 2020 m. ištyrus pagrindinių maisto produktų (pieno, mėsos, žuvies, bulvių, kopūstų, grūdų) ir grybų iš įvairių Lietuvos miškų bei geriamojo vandens mėginius, nustatyta, kad ilgaamžių dirbtinių radioaktyviųjų cezio 137Cs ir stroncio 90Sr aktyvumo koncentracija maisto produktuose ir jų žaliavose, atrinktose skirtinguose Lietuvos regionuose, taip pat ir Ignalinos atominės elektrinės (toliau – Ignalinos AE) ir Baltarusijos atominės elektrinės (toliau – Baltarusijos AE) poveikio teritorijose, nedidelė.

2021-06-09
Medienos ir durpių kuro užterštumo radioaktyviuoju ceziu 137Cs kontrolė pasiteisino

foto

Lietuvoje vis pasitaiko atvejų, kai iš teritorijų, užterštų radioaktyviosiomis medžiagomis po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, norima įvežti medienos ir durpių kuro, užteršto radioaktyviuoju ceziu 137Cs. Kadangi medienos kuro pelenai dažnai naudojami dirvoms tręšti, todėl radioaktyviųjų medžiagų, esančių pelenuose, gali patekti į daržoves ar gyvulių pašarą ir mitybos grandine – į žmogaus organizmą.

2021-06-04
Radiacinės saugos centras mini Pasaulinę aplinkos dieną

foto

Nuo 1972 m. birželio 5 d. kasmet minima Pasaulinė aplinkos diena, kai ją paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja Stokholme vykusioje tarptautinėje konferencijoje, skirtoje globalinėms aplinkos problemoms spręsti. Konferencijos dalyviai sutarė, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms.

2021-06-01
Patvirtinta nauja Lietuvos higienos normos HN 31:2008 „Radiacinės saugos reikalavimai medicininėje rentgenodiagnostikoje“ redakcija

foto

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministras 2021 m. gegužės 21 d. įsakymu Nr. V-1164 patvirtino naujos redakcijos Lietuvos higienos normą HN 31:2008 „Radiacinės saugos reikalavimai medicininėje rentgenodiagnostikoje“ (toliau – Higienos norma), kuri įsigalios 2021 m. rugsėjo 1 d. Nauja Higienos normos redakcija parengta siekiant stiprinti radiacinę saugą medicininėje rentgeno diagnostikoje, nustatant specialiuosius radiacinės saugos reikalavimus, taikomus naudojant medicininės rentgeno diagnostikos aparatus ir jų priedus vaizdui gauti.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s