foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-02-17
Gyventojai žino apie radoną ir jo keliamą riziką sveikatai

foto

Radonas (222Rn) dažnai būna vienas svarbiausių žmogaus gamtinės apšvitos šaltinių. Išsiskyręs iš grunto ir statybinių medžiagų, kur jis susidaro skylant radžiui, radonas kaupiasi uždarose patalpose. Pagrindinis radono ir jo skilimo produktų keliamas pavojus susijęs su tuo, kad gali sukelti kvėpavimo takų ir plaučių vėžį. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2019 m. radonas galėjo būti priežastimi 84 000 mirčių nuo plaučių vėžio.

Radiacinės saugos centras (RSC) atliko gyventojų apklausą ką jie žino apie radoną ir kaip vertina šių radioaktyviųjų dujų keliamą riziką jų sveikatai.

2021-02-09
Lietuvoje laikomasi radionuklidų išmetimo į aplinką reikalavimų – gyventojų sveikatai pavojaus nėra

foto

Dalis Lietuvoje veikiančių medicinos, pramonės, išskyrus branduolinės energetikos objektus, bei mokslinius tyrimus atliekančių objektų savo veikloje naudoja atviruosius radioaktyviuosius šaltinius. Medicinoje dažniausiai naudojami – atvirieji radioaktyvieji šaltiniai savo sudėtyje turintys 99mTc (technecio), 123I, 125I (jodo) radionuklidų.

2021-02-03
Objektų, kuriuose dirbama su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, eksploatavimas turi būti nutraukiamas saugiai

foto

Pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, kasmet auga objektų, kuriuose vykdoma veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (toliau – šaltiniai), skaičius. Seni įrenginiai su šaltiniais keičiami naujais, kai kurių technologijų apskritai atsisakoma, tokiu būdu atsiranda vis daugiau objektų, kuriuose veiklą su šaltiniais reikia nutraukti. 

2021-02-01
Nevyriausybinės organizacijos – svarbi pasirengimo branduolinėms ar radiologinėms avarijoms dalis

foto

Radiacinės saugos centro specialistai Lietuvos šaulių sąjungos nariams nuotoliniu būduvedė seminarą, kurio metu buvo pristatyti radiacinės saugos principai ir aptartas pasirengimas galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms. Džiugu, kad pavyko suburti 40-50 atsakingų žmonių auditoriją.

 

2021-01-28
Informacija gyventojams kaip elgtis, jei įvyktų branduolinė ar radiologinė avarija?

foto

Vidaus reikalų ministerija kartu su kitomis atsakingomis institucijomis paruošė lankstinuką, kuriame gyventojai ras svarbiausias rekomendacijas, kaip elgtis, įvykus  branduolinei ar radiologinei avarijai. Lankstinuke esančios rekomendacijos parengtos 3 kalbomis (lietuvių, rusų, lenkų).

2021-01-16
Radiacinės saugos centras informuoja: gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti

foto

Pasklidus informacijai apie Baltarusijos atominėje elektrinėje įvykusį incidentą, Radiacinės saugos centras informuoja, kad radiacinis fonas Lietuvoje nepakitęs ir gyventojams nėra jokio pagrindo nerimauti ar vartoti kalio jodido tabletes.

 

2021-01-07
Svarbiausia informacija, kurią reikia žinoti gyventojams įvykus branduolinei avarijai

foto

Pradėjus veikti Baltarusijos atominei elektrinei, gyventojai suskubo nerimauti, kaip jie būtų informuojami apie pakitusį jonizuojančiosios spinduliuotės gamtinio fono lygį Lietuvoje, jeigu įvyktų branduolinė avarija. Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai primena, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje veikia Radiacinio pavojaus ankstyvojo perspėjimo sistema (toliau – RADIS stotys). Šių stočių paskirtis – stebėti jonizuojančiosios spinduliuotės (toliau – JS) lygį Lietuvoje ir informuoti gyventojus apie jo pasikeitimus

2020-12-22
Šiaurinėje Europos dalyje nustatyti nedideli dirbtinio jodo radionuklido kiekiai ore pavojaus žmonių sveikatai nekelia

foto

Radiacinės saugos centras iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos gavo informaciją, kad rytinėje Suomijos dalyje gruodžio 7-14 d. ir šiaurės rytų Estijos dalyje gruodžio 6-15 d. laikotarpyje radiacijos lygio stebėjimo stotyse nustatyti nedideli 131I radionuklido kiekiai

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s