foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-04-20
Radiacinės saugos centro organizuoto seminaro metu aptarti aktualūs radiacinės saugos klausimai

foto

2021 m. balandžio 20 d. Radiacinės saugos centro Radiacinės saugos priežiūros skyriaus specialistai organizavo seminarą asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams ir asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą. Atsižvelgiant į COVID-19 pandemijos keliamus pavojus bei prisitaikant prie dėl to kylančių iššūkių, seminaras tema: „Aktualūs radiacinės saugos klausimai asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams ir asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą“, vestas nuotoliniu būdu.

2021-04-12
Metalo laužo perdirbimo įmonėse rasti „radioaktyvūs konteineriai“

foto

Radiacinės saugos centras dalijasi Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) paskelbtu pranešimu apie Belgijoje 2-ose skirtingose atliekų tvarkymo įmonėse aptiktus 7 radioaktyviosiomis medžiagomis užterštus konteinerius.

2021-04-08
Radiacinis fonas Lietuvoje: kas tai ir kaip matuojama

foto

 

Vis dažniau girdime, kad radiacinio fono matavimo duomenis galime stebėti Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) svetainėje arba paspaudę nuorodą: https://www.rsc.lt/radis/, tačiau ar žinome, kas yra radiacinis fonas, nuo ko jis padidėja, iš kur ir kaip atsiranda.

2021-03-29
Diagnostiniai atskaitos lygiai: pacientų radiacinės saugos užtikrinimas

foto

Tobulėjant technologijoms medicinos nebeįsivaizduojame be procedūrų, kurių metu naudojama jonizuojančioji spinduliuotė, jos panaudojimas suteikia didžiulės naudos diagnozuojant ir gydant susirgimus, tačiau tokių procedūrų metu žmonės patiria apšvitą jonizuojančiąją spinduliuote, t. y. medicininę apšvitą. Medicininė apšvita yra didžiausias dirbtinės jonizuojančiosios spinduliuotės apšvitos šaltinis.

2021-03-24
Iš Baltarusijos AE aušinimo bokštų kylančius vandens garus gyventojai gali painioti su dūmais

foto

Radiacinės saugos centras nuolat sulaukia susirūpinusių gyventojų paklausimų dėl iš Baltarusijos atominės elektrinės aušinimo bokštų matomų kylančių dūmų. Atkreipiame dėmesį, kad eksploatuojant atominę elektrinę technologinio proceso metu šiltas vanduo yra atvėsinamas ir išgarinamas aušinimo bokštuose. Iš jų ir kyla vandens garai, kuriuos Lietuvos gyventojai gali painioti su dūmais. Šis įprastas technologinis procesas atominės elektrinės saugai ir gyventojams bei aplinkai pavojaus nekelia.

2021-03-18
Radiacinės saugos centro teikiamos paslaugos įvertintos aukštais balais

foto

Radiacinės saugos centras (toliau – RSC) nuolat gerina savo teikiamų paslaugų kokybę. Per pastaruosius keletą metų daug padaryta tobulinant asmenų aptarnavimo procesus bei gerinant interneto svetainėje viešai paskelbtų konsultacijų skiltį. Tam įtakos turėjo  2017–2020 m. įgyvendinto iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto – „Informacijos apie visuomenės sveikatos bei radiacinę saugą teikimo ūkio subjektams ir gyventojams gerinimas“ (toliau – projektas) metu atnaujintos techninės konsultacijų teikimo priemonės bei įdiegtas vieningas RSC numeris.

2021-03-10
Po Fukušimos avarijos praėjo 10 metų: išmoktos pamokos, naujos branduolinių avarijų grėsmės

foto

Praėjus 25 metams po Černobylio atominės elektrinės katastrofos, visuomenės susirūpinimą branduolinių avarijų pasekmėmis ir vėl sukėlė 2011 m. kovo 11 d. žemės drebėjimo ir cunamio nulemti įvykiai Japonijos Fukušimos Daiichi atominėje elektrinėje. Sunkios gamtinės stichinės nelaimės sukelta Fukušimos avarija iki šiol neturi precedento, tai buvo triguba katastrofa, nes avarija vienu metu įvyko net 3-uose branduoliniuose reaktoriuose

2021-03-10
Pripažintas naujas medicinos fizikas ekspertas

foto

 

Įvykus nuotoliniam Medicinos fizikų ekspertų profesinio pasirengimo vertinimo komisijos posėdžiui, medicinos fiziku ekspertu pripažintas naujas asmuo. Asmuo tapo medicinos fiziku ekspertu branduolinės medicinos ir rentgeno diagnostikos (įskaitant intervencinę radiologiją) srityse.

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s