foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2020-12-16
Radiacinės saugos centras ruošia iššūkiams asmens sveikatos priežiūros įstaigas

foto

 

Radiacinės saugos centras subūrė asmens sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, asmenis atsakingus už civilinę ir (ar) radiacinę saugą, už ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimą, bei savivaldybių gydytojus į seminarą  tema: „Pasirengimas priimti ir teikti medicinos pagalbą nukentėjusiems asmenims branduolinės ar radiologinės avarijos atveju“.

2020-12-15
Pripažinti nauji medicinos fizikai ekspertai

foto

 

Įvykus nuotoliniam Medicinos fizikų ekspertų profesinio pasirengimo vertinimo komisijos posėdžiui, medicinos fizikais ekspertais pripažinti 2 nauji asmenys. Vienas medicinos fizikas pripažintas ekspertu  branduolinės medicinos, spindulinės terapijos ir rentgenodiagnostikos (įskaitant intervencinę radiologiją) srityse, kitas – rentgenodiagnostikos (įskaitant intervencinę radiologiją) srityje.

2020-12-14
Incidento Suomijos Olkiluoto atominėje elektrinėje apibendrinimas

foto

 

2020 m. gruodžio 10 d. Suomijos Olkiluoto atominės elektrinės 2-asis blokas buvo sustabdytas dėl nustatyto jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimo pagrindiniame garotiekyje. Incidentas Olkiluoto atominėje elektrinėje gyventojams bei aplinkai pavojaus nesukėlė ir pagal Tarptautinę branduolinių ir radiologinių įvykių skalę (angl. The International Nuclear and Radiological Event Scale, INES) klasifikuotas 0 lygiu, kaip branduolinės ir radiacinės saugos požiūriu nereikšmingas įvykis. Jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplink Olkiluoto atominę elektrinę pakitęs nebuvo, radioaktyviųjų medžiagų  į aplinką nepateko ir incidento metu darbuotojai nepatyrė papildomos apšvitos.

 

2020-12-11
Atnaujinta informacija apie incidentą Suomijos Olkiluoto atominėje elektrinėje

foto

Suomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojančioji institucija (STUK) informavo, jonizuojančiosios spinduliuotės lygis aplink Olkiluoto branduolinę elektrinę yra nepakitęs, radioaktyviųjų medžiagų  į aplinką nepateko, todėl gyventojams ir aplinkai pavojaus nėra. Kurį laiką po incidento jonizuojančiosios spinduliuotės lygio padidėjimas buvo fiksuojamas tik Olkiluoto branduolinės elektrinės 2-ojo bloko pastato viduje, tačiau šiuo metu jis yra įprastinis, o darbuotojai nepatyrė papildomo apšvitos dėl incidento.

 

2020-12-10
Incidentas Suomijos Olkiluoto atominėje elektrinėje

foto

Radiacinės saugos centras iš Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos gavo informaciją, kad gruodžio 10 d. Suomijos Olkiluoto branduolinės elektrinės 2-asis blokas sustabdytas dėl pagrindiniame garotiekyje padidėjusio radiacijos lygio. Suomijos radiacinę ir branduolinę saugą reguliuojančioji institucija (STUK) informavo, kad situacija Olkiluoto branduolinėje elektrinėje yra valdoma, radioaktyviųjų medžiagų  į aplinką nepateko, todėl gyventojams ir aplinkai pavojaus nėra.

2020-12-07
Radiacinės saugos centras informuoja: dezaktyvavimo punktas, kas tai?

foto

Žmogaus poelgius lemia jo turimos žinos. Situacijose, kuomet kyla pavojus sveikatai, svarbiausia nepasimesti, elgtis atsakingai, remtis patikimų šaltinių pateikiama informacija. Radiacinės saugos centras primena, kaip asmuo, galimai užsiteršęs radioaktyviosiomis medžiagomis, turėtų elgtis nekeldami pavojaus sau ir aplinkiniams.

2020-12-03
TATENA IRRS pakartotinės misijos ekspertai – Lietuvoje pasiekta pažanga tobulinant branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo sistemą

foto

 

2020 m. gruodžio 2 d. Lietuvoje baigėsi septyniolika dienų trukusi nuotoliniu būdu atlikta branduolinės ir radiacinės saugos reglamentavimo ir priežiūros sistemos tarptautinio vertinimo pakartotinė misija (angl. Integrated Regulatory Review Service follow-up mission, toliau – IRRS pakartotinė misija).

2020-12-03
RSC organizavo internetinį seminarą asmens sveikatos priežiūros įstaigų asmenims atsakingiems už radiacinę saugą

foto

 

2020 m. lapkričio 30 dieną Radiacinės saugos centras tradiciškai sukvietė asmens sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojus į kasmetinį seminarą, skirtą asmens sveikatos priežiūros įstaigų asmenims atsakingiems už radiacinę saugą. Šie metai išskirtiniai, todėl Radiacinės saugos centras, atsižvelgdamas į COVID-19 pandemijos keliamas grėsmes bei prisitaikydamas prie kylančių iššūkių, seminarą perkėlė į virtualią erdvę.

 

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s