foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
2021-03-07
Informacija apie galimą incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje

foto

Pranešame, kad Baltarusijos informacinėje erdvėje pasirodė informacija apie galimą incidentą Baltarusijos atominėje elektrinėje. Teigiama, kad šis incidentas galimai susijęs su reaktoriaus aušinimo sistemos gedimu. Lietuvos Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (VATESI) kreipėsi į atsakingas Baltarusijos institucijas, prašydama pateikti informaciją apie saugos situaciją Baltarusijos atominėje elektrinėje. Oficialios informacijos iš Baltarusijos atsakingų žinybų šiuo metu nėra gauta.

2021-03-05
Radiacinės saugos centras ruošia iššūkiams greitosios medicinos pagalbą teikiančias įstaigas

foto

2021 m. kovo 4 d. Radiacinės saugos centras subūrė greitosios medicinos pagalbą teikiančių įstaigų vadovus, asmenis atsakingus už civilinę saugą, už ekstremaliųjų situacijų valdymo plano rengimą į seminarą  tema: „Pasirengimas teikti medicinos pagalbą nukentėjusiems asmenims branduolinės ar radiologinės avarijos atveju“.

 

2021-02-19
Lietuva ir JAV bendradarbiaus radiologinio aplinkos monitoringo srityje

foto

Lietuvos krašto apsaugos ministerija ir Jungtinių Amerikos Valstijų gynybos departamentas pradeda bendradarbiauti radiologinio aplinkos monitoringo srityje. Šį mėnesį į Generolo Silvestro Žukausko poligoną Pabradėje buvo atgabenta ir pradėta instaliuoti mobili stebėjimo įranga, kuri fiksuos radionuklidų kiekio pokyčius ore.

2021-02-17
Gyventojai žino apie radoną ir jo keliamą riziką sveikatai

foto

Radonas (222Rn) dažnai būna vienas svarbiausių žmogaus gamtinės apšvitos šaltinių. Išsiskyręs iš grunto ir statybinių medžiagų, kur jis susidaro skylant radžiui, radonas kaupiasi uždarose patalpose. Pagrindinis radono ir jo skilimo produktų keliamas pavojus susijęs su tuo, kad gali sukelti kvėpavimo takų ir plaučių vėžį. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 2019 m. radonas galėjo būti priežastimi 84 000 mirčių nuo plaučių vėžio.

Radiacinės saugos centras (RSC) atliko gyventojų apklausą ką jie žino apie radoną ir kaip vertina šių radioaktyviųjų dujų keliamą riziką jų sveikatai.

2021-02-09
Lietuvoje laikomasi radionuklidų išmetimo į aplinką reikalavimų – gyventojų sveikatai pavojaus nėra

foto

Dalis Lietuvoje veikiančių medicinos, pramonės, išskyrus branduolinės energetikos objektus, bei mokslinius tyrimus atliekančių objektų savo veikloje naudoja atviruosius radioaktyviuosius šaltinius. Medicinoje dažniausiai naudojami – atvirieji radioaktyvieji šaltiniai savo sudėtyje turintys 99mTc (technecio), 123I, 125I (jodo) radionuklidų.

2021-02-03
Objektų, kuriuose dirbama su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, eksploatavimas turi būti nutraukiamas saugiai

foto

Pasaulyje sparčiai tobulėjant technologijoms, kasmet auga objektų, kuriuose vykdoma veikla su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais (toliau – šaltiniai), skaičius. Seni įrenginiai su šaltiniais keičiami naujais, kai kurių technologijų apskritai atsisakoma, tokiu būdu atsiranda vis daugiau objektų, kuriuose veiklą su šaltiniais reikia nutraukti. 

2021-02-01
Nevyriausybinės organizacijos – svarbi pasirengimo branduolinėms ar radiologinėms avarijoms dalis

foto

Radiacinės saugos centro specialistai Lietuvos šaulių sąjungos nariams nuotoliniu būduvedė seminarą, kurio metu buvo pristatyti radiacinės saugos principai ir aptartas pasirengimas galimoms branduolinėms ar radiologinėms avarijoms. Džiugu, kad pavyko suburti 40-50 atsakingų žmonių auditoriją.

 

2021-01-28
Informacija gyventojams kaip elgtis, jei įvyktų branduolinė ar radiologinė avarija?

foto

Vidaus reikalų ministerija kartu su kitomis atsakingomis institucijomis paruošė lankstinuką, kuriame gyventojai ras svarbiausias rekomendacijas, kaip elgtis, įvykus  branduolinei ar radiologinei avarijai. Lankstinuke esančios rekomendacijos parengtos 3 kalbomis (lietuvių, rusų, lenkų).

foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s