foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s

foto_s foto_bull Aktualijos foto_s
foto_s
foto
2020-07-01
Atlikta apšvitą patiriančių darbuotojų 2019 metais gautų apšvitos dozių analizė

 

   Radiacinės saugos centro specialistai kasmet analizuoja apšvitą patiriančių darbuotojų (toliau – darbuotojai) gautas metines apšvitos dozes ir atlieka darbuotojų gautų efektinių ir lygiaverčių dozių vertinimą.

 

   Nuolat atliekami profesinės apšvitos dozių tyrimai ir gautų efektinių bei lygiaverčių dozių vertinimo rezultatai padeda veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdytojams optimizuoti darbuotojų radiacinę saugą ir nustatyti, kokių radiacinės saugos priemonių reikia imtis, apsaugant juos nuo neigiamo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio.

 

   Valstybės jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių ir darbuotojų apšvitos registro duomenimis, 2019 m. užregistruota 5 655 darbuotojų, dirbančių asmens sveikatos priežiūros, branduolinės energetikos, pramonės, veterinarijos, mokslo ir mokymo bei kitose įstaigose, metinės apšvitos dozės. Vidutinė darbuotojo gauta efektinė dozė buvo apie 0,34 mSv. Profesinės apšvitos stebėsenos rezultatai rodo, kad didžiausias apšvitos dozes gauna branduolinės energetikos darbuotojai dėl išmontuojamoje Ignalinos atominėje elektrinėje atliekamų darbų ir dėl darbo specifikos – intervencinės radiologijos darbuotojai. Branduolinės energetikos darbuotojo užregistruota didžiausia efektinė dozė buvo 16,2 mSv. Didžiausia gydytojo intervencinio kardiologo gauta efektinė dozė siekė 10,5 mSv.

 

   Vertinta darbuotojų, dėl darbo specifikos patiriančių netolygią viso kūno apšvitą, ne tik viso kūno, bet ir atskirų kūno dalių (galūnių ir akių) patirta apšvita. 2019 m. buvo matuojamos ir vertinamos 94 intervencinės radiologijos ir kardiologijos, branduolinės medicinos, spindulinės terapijos ir mokslo darbuotojų rankų apšvitos dozės. Didžiausia metinė rankos lygiavertė dozė 110,8 mSv buvo užregistruota intervencinės radiologijos procedūras atliekančiam gydytojui. Vadovaujantis Radiacinės saugos centro direktoriaus patvirtintomis rekomendacijomis, buvo įvertinta 258 darbuotojų akių patirta apšvita. Didžiausias akių apšvitos dozes gavo intervencinės radiologijos ir kardiologijos gydytojai. Jų akies lęšiuko vidutinė metinė lygiavertė dozė buvo apie 2,3 mSv, didžiausia – 13,9 mSv.

 

   Atlikus darbuotojų metinių apšvitos dozių analizę ir vertinimą nustatyta, kad darbuotojų gautos viso kūno, akių ir galūnių metinės apšvitos dozės neviršijo Lietuvos norminiais teisės aktais nustatytų ribinių dozių. Lietuvos darbuotojo vidutinė metinė efektinė dozė buvo apie 0,34 mSv, tai sudarė apie 2 proc. nustatytos metinės ribinės efektinės dozės (20 mSv). Apšvitos dozes, didesnes už 1 mSv (gyventojams nustatytą ribinę efektinę dozę), gavo 394 darbuotojai, iš jų 34 darbuotojai gavo apšvitos dozes, didesnes už 6 mSv. Kaip ir kiekvienais metais, didžiausias apšvitos dozes gavo branduolinės energetikos bei intervencinės radiologijos ir kardiologijos darbuotojai.

 

   Daugiau informacijos apie darbuotojų patirtą profesinę apšvitą galima surasti ataskaitoje.


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)

foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s