foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Radiologiniai incidentai ir avarijos bei jų prevencija foto_s
foto_s

   2020 m. užregistruoti, tirti ir vertinti 33 Lietuvoje kilę radiologiniai incidentai (žr. 1 pav.). Radiologinių avarijų mūsų šalyje neregistruota.


Radiologiniai incidentai ir avarijos bei jų prevencija

1 pav. Užregistruotų radiologinių incidentų pasiskirstymas

 

   Didelę registruotų incidentų dalį sudarė pasienio kontrolės postuose sulaikyti padidėjusią jonizuojančiąją spinduliuotę skleidę kroviniai (137Cs užterštas biokuras, statybinės medžiagos ir pan.). Dviem atvejais sulaikytos pašto siuntos su antikvariniais matavimo prietaisais, kurių skalės buvo padengtos dažais su 226Ra radionuklidu. Radioaktyviąsias medžiagas siųsti paštu draudžiama ir už šio pobūdžio nusižengimą gresia administracinė bauda, todėl minėti antikvariniai matavimo prietaisai teisės aktų nustatyta tvarka perduoti radioaktyviųjų atliekų tvarkytojui sutvarkyti kaip radioaktyviąsias atliekas.

   ASPĮ tirti 8 radiologiniai incidentai dėl nepagrįstai patirtos medicininės apšvitos: kompiuterinės tomografijos ir rentgeno diagnostikos procedūros atliktos ne tiems pacientams, rentgeno diagnostikos procedūros metu padedančiam asmeniui apšvitinta plaštaka, dėl trumpo elektros dingimo prarasti tyrimo duomenys, sugedus PET / KT įrangai 5 asmenims ir 2 pacientams dėl pablogėjusios sveikatos būklės nebuvo atliktos diagnostinės procedūros.


   Pasienio kontrolės poste rentgeno kontrolės sistema atliekant transporto priemonės puspriekabės tikrinimą, nesuveikus lazeriniam jutikliui, transporto priemonėje buvęs vairuotojas patyrė apšvitą. Siekiant, kad tokie atvejai nesikartotų, patikslintos darbo instrukcijos, darbuotojai papildomai instruktuoti radiacinės saugos klausimais.


   Aptikti 3 paliktieji radioaktyvieji šaltiniai ir 3 radionuklidais užteršti objektai (priešgaisriniai dūmų jutikliai su 241Am radionuklidu, lėktuvuose naudoti matavimo prietaisas ir laikrodis, kurių skalės dengtos dažais su 226Ra radionuklidu, taip pat 235U, 238U, 226Ra radionuklidais užterštas metalų laužas ir kt.). Paliktieji radioaktyvieji šaltiniai ir radionuklidais užteršti objektai (žr. 2 pav.) teisės aktų nustatyta tvarka perduoti radioaktyviųjų atliekų tvarkytojui sutvarkyti kaip
radioaktyviąsias atliekas.


Radiologiniai incidentai ir avarijos bei jų prevencija

2 pav. Aptikti paliktieji šaltiniai ir radionuklidais užteršti objektai


Vykdydamas radiologinių incidentų ir avarijų prevenciją, RSC daug dėmesio skyrė pirmųjų reaguotojų mokymams (žr. 3 pav.), kurių metu radiacinės saugos klausimais apmokyta apie 630 asmenų – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Skubiosios medicinos klinikos, LR Seimo kanceliarijos, Valstybės saugumo departamento darbuotojų Klaipėdoje ir Vilniuje, Lietuvos kariuomenės atstovų ir PAGD (Vilniaus, Kauno ir Panevėžio priešgaisrinių gelbėjimo valdybų) pareigūnų. Įvertinus COVID-19 pandemijos keliamus pavojus bei prisitaikant prie kylančių iššūkių, dalis mokymų vesti nuotoliniu būdu.

 


Radiologiniai incidentai ir avarijos bei jų prevencija

3 pav. Mokymų radiacinės saugos klausimais akimirkos

 

Atnaujinta 2021-10-26


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s