foto_s1
foto_s1 foto_hrb
foto_phrfoto_log
foto_s1
foto_s foto_s
foto_s foto_s
LT     /    EN
Titulinis puslapis foto_sep Puslapio struktūra foto_sep Rašykite mums foto_sep foto_dis foto_sep Versija spausdinimui
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_bull Radiacinės ir fizinės saugos mokymas foto_s
foto_s
APIE SKYRIŲ
 

     Avarijų valdymo ir mokymo skyrius koordinuoja ir organizuoja  radiologinių incidentų ir avarijų valdymą, valstybės lygmeniu prevencijos priemonių įgyvendinimą, dalyvauja likviduojant avarijų padarinius, rengia teisės aktus, reglamentuojančius radiologinių incidentų ir avarijų valdymą bei radiacinės ir radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos (toliau – fizinės saugos) mokymą, siekia, kad visi Radiacinės saugos centro (toliau – RSC) specialistai būtų pasirengę vykdyti funkcijas, kurios nurodytos RSC Ekstremaliųjų situacijų valdymo plane, taip pat koordinuoja radiacinės ir fizinės saugos mokymo viešąjį administravimą, organizuoja konferencijas bei seminarus radiacinės saugos srityje, bendradarbiauja su tarptautinėmis organizacijomis skatinant įvairių specialistų dalyvavimą mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo renginiuose bei vykdo radiacinės ir fizinės saugos mokymo valstybinę priežiūrą ir kontrolę.


RADIACINĖS IR FIZINĖS SAUGOS MOKYMAS

 

    Radiacinės saugos mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių saugų jonizuojančiosios spinduliuotės šaltinių (toliau – šaltiniai) naudojimą, saugantį darbuotojus, dirbančius su šaltiniais, ir gyventojus nuo žalingo jonizuojančiosios spinduliuotės poveikio sveikatai ir aplinkai.

 

    Fizinė sauga mokymas – viena iš priemonių, užtikrinančių radioaktyviųjų šaltinių apsaugą nuo neteisėto jų užvaldymo, pagrobimo, praradimo, teroro akto, nesankcionuoto pašalinių žmonių patekimo prie jų, neteisėto panaudojimo ar perdavimo, taip pat kitų neteisėtų veiksmų, kurie gali kelti riziką žmonių sveikatai ir saugumui dėl jonizuojančiosios spinduliuotės, taip pat užtikrinti šių veiksmų prevenciją.

 

   Mokymo sistemos svarba akcentuojama Europos Komisijos teisės aktuose bei Tarptautinės atominės energijos agentūros (toliau – TATENA) standartuose. Įgyvendinant TATENA ir Europos Sąjungos rekomendacijas ir reikalavimus buvo patvirtinti teisės aktai, reglamentuojantys radiacinės ir fizinės saugos mokymą Lietuvoje:

 

 

   Radiacinės saugos mokymus organizuoja ir įgyvendina žemiau išvardintos įstaigos, kurios gali suteikti daugiau informacijos apie artimiausiu metu Jums reikiama tema vyksiančius mokymus:

 

 VBĮ  Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centras

Rugių g. 1,

LT-08418, Vilnius

Tel. (8 5) 271 2256

El. p. centras@sskc.lt

 

UAB Kita Kompetencija

R. Jankausko g. 6, Vilnius

Tel. +370 698 54 477

El. p. info@atestavimas.com

 

VšĮ Energetikų mokymo centras

Jeruzalės g. 21,

LT-08420, Vilnius

Tel. (8 5) 237 4577

El. p. info@emclt.lt

 

UAB TUVLITA

Lentvario g. 7A,

LT-02300, Vilnius

Tel. (8-5) 266 11 21

El. p. tuvlita@vta.lt

 

UAB Kiwa Inspecta

Raudondvario pl. 162

LT-47174, Kaunas

Tel. +370 379 99 238

El. p. marius.sokolovas@kiwa.com

 

VšĮ Mokymų ir konsultavimo biuras

Liepų g. 64a-503, Klaipėda

Tel. +370 655 50 011

El. p. info@mkbiuras.lt

 

UAB EVS Group

Ukmergės g. 308,

LT-12110, Vilnius

Tel. +370 636 16903

El. p. info@evsgroup.lt  

 

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Maisto saugos ir kokybės katedra (organizuoja radiacinės saugos mokymą tik veterinarijos gydytojams)

Tilžės g. 18, Kaunas

Tel. 86 76 09 970

El. p. gintare.zakariene@lsmuni.lt  

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Pasieniečių mokykla (organizuoja radiacinės saugos mokymą tik Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos struktūrinių padalinių pareigūnams)

 

Ugniagesių gelbėtojų mokykla

 

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

 

Vilniaus Universiteto Biotechnologijos Institutas

 

Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas

 

   Fizinės saugos mokymus organizuoja ir įgyvendina žemiau išvardintos įstaigos, kurios gali suteikti daugiau informacijos apie artimiausiu metu Jums reikiama tema vyksiančius mokymus:


UAB TUVLITA

Lentvario g. 7A,

LT-02300, Vilnius

Tel. (8-5) 266 11 21

El. p. tuvlita@vta.lt

 

VšĮ Klaipėdos universitetinė ligoninė

 


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

    Vadovaudamasis Lietuvoje galiojančių teisės aktų reikalavimais, veiklos su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais vykdytojas, prieš pradėdamas veiklą su jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniais, o vėliau ne rečiau kaip kas penkerius metus, privalo užtikrinti, kad asmenys, atsakingi už radiacinę saugą, ir darbuotojai būtų mokomi radiacinės saugos bei darbuotojai, dirbantys su I, II, III pavojingumo kategorijų radioaktyviaisiais šaltiniais, ir asmenys, atsakingi už fizinę saugą, būtų mokomi fizinės saugos.

 

   RSC, vykdydamas radiacinės ir fizinės saugos mokymo priežiūrą, derino įstaigų, atliekančių radiacinės ir (ar) fizinės saugos mokymą, naujai parengtas mokymo programas, vadovavo radiacinės ir (ar) fizinės saugos žinių vertinimo komisijoms, administravo radiacinės ir fizinės saugos pažymėjimų duomenų bazę.

    Siekiant aktyviai skleisti radiacinės saugos žinias organizuotos konferencijos ir seminarai, bendradarbiauta su tarptautinėmis organizacijomis, įvairūs specialistai skatinti dalyvauti mokymo ir kvalifikacijos tobulinimo renginiuose, bendradarbiaujant su savivaldybių administracijomis rengti susitikimai su gyventojais.

 

   Minint Černobylio atominės elektrinės avarijos 33-iąsias metines, kartu su Lietuvos radiacinės saugos draugija organizuota konferencija „Pasirengimas avarijoms ir radiacinės saugos iššūkiai“.


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas
Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

Konferencija ,,Pasirengimas avarijoms ir radiacinės saugos iššūkiai”

                                                                                                     

   RSC specialistai vedė pažintines ekskursijas moksleiviams ir studentams, seminarus ir mokymus darbuotojams ir asmenims, atsakingiems už radiacinę saugą, visuomenės sveikatos specialistams, skaitė pranešimus ir dalyvavo kituose renginiuose (mokinių konferencijoje „Antiatominis pavasaris“, susitikime su VšĮ Vilniaus kurčiųjų reabilitacijos centro nariais, Vilniaus m. savivaldybės administracijos, Valstybės saugumo departamento darbuotojų ir Vadovybės apsaugos departamento pareigūnų radiacinės saugos mokymuose ir kt.).


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas
Radiacinės ir fizinės saugos mokymas
Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

    Kartu su Tarptautine atominės energijos agentūra (toliau – TATENA) organizuoti du regioniniai seminarai: „Nacionalinio bendradarbiavimo ir koordinavimo kūrimas tarp reguliuojančiųjų ir kitų institucijų“ ir „Radono žemėlapių kūrimas ir radono rizikos zonų apibūdinimas“, kuriuose dalyvavo daugiau nei 50 radiacinės saugos specialistų iš įvairių užsienio šalių.

 


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas
Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

FIZINIŲ ASMENŲ, SIEKIANČIŲ ĮGYTI TEISĘ MOKYTI RADIACINĖS IR (AR) FIZINĖS SAUGOS, ATESTAVIMAS

 


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

   Radiacinės ir radioaktyviųjų šaltinių fizinės saugos mokymą vykdančiose įstaigose paskaitas skaito ir praktinius užsiėmimus veda tik kompetentingi lektoriai, turintys galiojantį radiacinės ir (ar) fizinės saugos atestavimo pažymėjimą. 

 

   2019 m. įvyko du Atestavimo komisijos posėdžiai, kurių metu komisijos nariai svarstė asmenų pateiktus prašymus suteikti teisę mokyti radiacinės ir (ar) fizinės saugos temomis ir vertino jų žinias. Atestavimo komisija atestavo 3 naujus lektorius, suteikdama jiems teisę mokyti radiacinės saugos temomis, ir 4 naujus lektorius, suteikdama jiems teisę mokyti fizinės saugos temomis.


Radiacinės ir fizinės saugos mokymas
Radiacinės ir fizinės saugos mokymas

Atnaujinta 2021-03-30 


foto_s
foto_s
site_bullet Paieška
foto_s
foto_s
title_bullet Naujienų prenumerata
foto_s
foto_s
foto_s Mus rasite
foto_small
foto_s
Kalvarijų g. 153,
LT-08352, Vilnius

Tel. (8 5) 236 1936
Faks. (8 5) 276 3633
El. paštas rsc@rsc.lt


foto_s
foto_s
Kilus bet kokiems su darbuotojų, gyventojų, pacientų radiacine sauga susijusiems klausimams, prašome kreiptis į Radiacinės saugos centrą. Atsakome į klausimus bei konsultuojame:

Vilniuje, Kalvarijų g. 153, pirmadieniais ir trečiadieniais 8.00 – 17.00 val., antradieniais ir ketvirtadieniais 7.30 – 17.30 val., penktadieniais 8.00 – 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.) tel. (8 5) 236 1936 arba el. paštu rscATrsc.lt;

Kaune, Aušros g. 44, darbo valandomis tel. +370 608 06187 arba el. paštu kaunasATrsc.lt;

Klaipėdoje, Bijūnų g. 6, darbo valandomis tel. +370 608 06185 arba el. paštu klaipedaATrsc.lt;

Šiauliuose, Vilniaus g. 229, darbo valandomis tel. +370 608 06198 arba el. paštu siauliaiATrsc.lt.

Pasistengsime Jums suteikti rūpimą informaciją.


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai


Svetainė atnaujinta remiant tuometinei Švedijos radiacinės saugos institucijai (dabar SSM)
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s foto_s
foto_s
foto_s
foto_s