Ar tiesa, kad kiekvieno žmogaus kūne yra radionuklidų?

Kiekvieno žmogaus organizme yra radioaktyviųjų kalio, anglies, tričio, radžio, švino, polonio ir kitų medžiagų. Daugiausia (apie 3–5 tūkst. bekerelių) žmogaus kūne yra radioaktyviojo kalio, kurio aptinkama raumenyse, nerviniame audinyje, kepenyse. Kalis Žemėje egzistuoja nuo pat jos atsiradimo, todėl į žmogaus organizmą patenka ne iš atominių elektrinių, kaip daugelis galėtų manyti.
 
Pagrindinis radionuklidų patekimo į žmogaus organizmą šaltinis – maisto produktai. Dalis radionuklidų į organizmą patenka ir kvėpuojant. Pavyzdžiui, gamtinės kilmės radono skilimo produktų: polonio, bismuto ir švino patenka į kiekvieno žmogaus organizmą, nes radono yra visur.
 
Iš viso vidutiniškai žmogaus kūne yra apie 10 tūkst. bekerelių įvairiausių radionuklidų, dalyvaujančių medžiagų apykaitoje. Taigi kiekvienas iš mūsų turime radionuklidų savo kūne ir esame jonizuojančiosios spinduliuotės šaltiniai.

Grįžti...

_________________________________________________________________________________________
Panašūs klausimai:
  • Kokią vidutinę apšvitos dozę gauna Lietuvos gyventojas nuo rentgeno diagnostikos procedūrų? Atsakymas...
  • Kokią vidutinę apšvitos dozę per metus gauna Lietuvos gyventojas nuo gamtinės apšvitos šaltinių? Atsakymas...
  • Kokią vidutinę apšvitos dozę per metus gauna Lietuvos gyventojas nuo branduolinės energetikos objektų veiklos? Atsakymas...
  • Ar tiesa, kad didžiausią apšvitą patiriame iš atominių elektrinių? Atsakymas...
  • Kas yra kosminė spinduliuotė? Atsakymas...
  • Kokią vienkartinę didžiausią sveikatai nepavojingą dozę gali gauti žmogus? Atsakymas...


sukūrė Artogama