Ar tiesa, kad aplinkos užterštumą radionuklidais reikėjo matuoti iš karto po Černobylio atominės elektrinės avarijos, nes dabar tai daryti nėra prasmės?

Radionuklidai – ilgaamžiai. Kai kurių radionuklidų pusėjimo (laiko tarpas, per kurį suskyla pusė radioaktyviosios medžiagos atomų) trukmė yra keletas ar keliolika valandų, kai kurių – keliasdešimt ar net keli tūkstančiai metų. Todėl net ir praėjus daugiau nei trisdešimčiai metų po Černobylio avarijos galima atlikti aplinkos, maisto produktų, geriamojo vandens, statybinių medžiagų užterštumo radionuklidais tyrimus, kad būtų įsitikinta, jog minėtus maisto produktus ir daiktus naudoti nekenksminga. Tai, kad radiologinius tyrimus svarbu atlikti ir šiandien, rodo pavyzdys, kai griežtos priemonės tikrinant užterštumą radionuklidais padėjo aptikti ne vieną medienos kuro, įvežamo iš Ukrainos, Baltarusijos ir kai kurių Rusijos vietų, siuntą, kurios užterštumas viršijo teisės aktais nustatytas leistinas normas.

 Grįžti...

_________________________________________________________________________________________
Panašūs klausimai:
    • Kur kreiptis, norint įvertinti maisto produktų radioaktyvųjį užterštumą? Atsakymas...
    • Ar gali gyventojai kreiptis dėl vidinės apšvitos išmatavimo, tai yra, išsitirti, ar skydliaukėje nėra susikaupę radionuklidų? Atsakymas... 
       


sukūrė Artogama